Na tropie dzikich zwierząt

Ostatni odcinek "Na tropie dzikich zwierząt"

Na tropie dzikich zwierząt

Ósmy odcinek "Na tropie dzikich zwierząt"

"Na tropie dzikich zwierząt" to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą, pełną przygód podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę spotkają w ostatnim, ósmym odcinku?

Dawid Anders jest doświadczonym podróżnikiem z pasją, znanym między innymi z podróży ciężarówką przez Stany Zjednoczone, Indonezję, Wietnam, Afrykę czy pieszej wyprawy przez Islandię. W trakcie swoich wypraw zawsze umiejętnie i spontanicznie doświadcza otaczającego nas świata i w ciekawy sposób o nim opowiada.

"Na tropie dzikich zwierząt"

"Na tropie dzikich zwierząt" to osiem odcinków, a bohaterem każdego z nich jest inne, wyjątkowe zwierzę. O tym, które z nich będzie motywem przewodnim każdego odcinka, decyduje wylosowana przez Natalię figurka. Każda wyprawa Dawida i Natalii to przygoda, która staje się też okazją do opowiedzenia o zwyczajach i ciekawostkach ze świata dzikich zwierząt. Bohaterem ostatniego odcinka jest niedźwiedź, ale tym razem czarny.

Co warto wiedzieć o czarnych niedźwiedziach?

Niedźwiedź czarny jest najbardziej rozpowszechniony na terenach górzystych i leśnych Północnej Ameryki. Stąd jego nazwa – czarny niedźwiedź amerykański. Inna jego nazwa to baribal.

Świetnie wspinają się na drzewa, zwłaszcza wtedy, gdy szukają bezpiecznego miejsca do ukrycia. Zapadają na lekki zimowy sen, w trakcie którego na świat przychodzą małe niedźwiadki - 2,3, a niekiedy nawet 6. Angielska nazwa black bear, czyli "czarny niedźwiedź" nie do końca jest zgodna z rzeczywistym ubarwieniem, ponieważ często mają sierść płową, zwaną cynamonową. Baribale są wszystkożerne – jedzą to, na co akurat trafią, czyli trawy, korzenie, owoce, orzechy, miód, ale też padlinę czy małe ssaki.

Alaska

Nauka przez świetną zabawę

Dzięki wyprawie Dawida i Natalii na Alaskę, widzowie mają szansę dowiedzieć się więcej o tym fascynującym regionie świata i żyjących tam, niezwykłych zwierzętach. Dokładnie w tym samym celu znana i lubiana przez wiele dzieci KINDER Niespodzianka stworzyła serię Natoons. To kolekcja 16 figurek zwierząt, które naturalnie występują w Ameryce Północnej. Dodatkowo jeszcze więcej zabawy i wartościowych informacji ze świata zwierząt dostarcza aplikacja ApplayDu. Wystarczy zeskanować zabawkę w aplikacji, by odblokować dedykowaną postać i dodatkową zawartość. ApplayDu jest dostępne do pobrania za darmo w Google

Wszystkie odcinki "Na tropie dzikich zwierząt" dostępne w Discovery Channel i w Player.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości