Moda i Uroda

Nakładanie podkładu nigdy nie było tak proste. To sposób na gładką cerę i niewidoczne pory

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Wałek do twarzy

Coraz częściej w sieci znaleźć można różnorodne triki urodowe, które ułatwiają nam codzienny makijaż. Niedawno jednym z odkryć okazało się nakładanie podkładu za pomocą wałka jadeitowego. Ten sposób pokochały już TikTokerki na całym świecie. Na czym dokładnie polega?

Zbawienna moc wałka jadeitowego

O tym przedmiocie słyszała już chyba każda kobieta. Wałki jadeitowe swoją popularność zyskały kilka lat temu. Narzędzie do pielęgnacji skóry stało się niezbędnym przyborem, dzięki któremu pozbywamy się obrzęków i wspomagamy krążenie poprzez delikatne masaże.

Tym razem specjalistki z dziedziny beauty wymyśliły nowe zastosowanie wałka. Na TikToku zaczęły pojawiać się pierwsze filmiki, na których to użytkownicy nakładają podkład za pomocą rolera.

Metoda ta rozpowszechniła się, gdy Avonna Sunshine opublikowała w sieci film z instrukcją make-upu. Co więcej, kobieta dodała, że dzięki temu makijaż jest o wiele bardziej naturalny i dopracowany. Wałek rozprowadza bowiem podkład równomiernie, zmniejsza pory i zapewnia pełne krycie, gdyż nie wchłania produktu tak jak gąbki.

Internauci testują nową metodę

Ciekawy trik zainteresował internautów. Film Tiktokerki obejrzany został w milionach wyświetleń, a pod wideo fani pozostawili wiele komentarzy. Część osób zachwycona była "gładkim" efektem inni zaś narzekali, że podkład należy bardzo długo "wmasowywać" w skórę twarzy. My również postanowiliśmy przetestować tę metodę.

Choć wałek daje przyjemne uczucie chłodzenia i w letni upały może być wybawieniem, trzeba przyznać, że aplikowanie podkładu rollerem wymaga cierpliwości. Aby makijaż wyglądał naturalnie potrzeba znacznie więcej czasu niż z przypadku beauty blendera. Gdy spieszysz się więc do pracy lub na spotkanie, ten trik może cię spowolnić.

Ponadto pamiętać należy również o regularnym czyszczeniu i myciu wałka. Te gromadzą na swojej powierzchni bakterie, które nie będą dobre łaskawe dla cery.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: kjc500/GettyImages

Pozostałe wiadomości