Moda i Uroda

Najnowszy pokaz Chanel w hołdzie dla lat 80. Niezwykła dbałość o detale

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki

Pokaz mody Chanel przywoływał magię lat 80. Niezwykłe show odbyło się w Grand Palais Éphémère. Wzdłuż wybiegu zebrali się fotoreporterzy, którzy na wzór tamtego okresu walczyli między sobą o najlepsze ujęcia.

Pokaz domu mody Chanel

Ostatni pokaz mody Chanel to był hołd dla lat 80. i przywołanie roku 1989, w którym to ważną częścią eventu była obecność fotografów tuż przy wybiegach. Virginia Viard postanowiła przenieść wszystkich gości do tamtych czasów. Nawet modelki przechadzały się po wybiegu i w charakterystyczny sposób wymieniały spojrzenia.

Pokaz rozpoczął się prezentacją strojów kąpielowych, a także szortów i sportowych krótkich spódniczek. Wszystko w stonowanych kolorach, królowała biel i czerń, ale nie zabrakło błysku. Były także tweedowe garsonki, ale w jasnych barwach, takich jak fiolet, róż, a nawet żółty. Na koniec pokazu zaprezentowano zwiewne sukienki w kolorowe printy.

Hołd dla lat 80. i 90. w trakcie pokazu Chanel

Lata 80. i 90. charakteryzowały się przepychem, ale w tym przypadku ich główne trendy zostały pokazane z wyczuciem i charakterystycznym stylem dla Chanel. Virginia Viard chciała pokazać jak wówczas postrzegano modę.

- Moda dotyczy ubrań, modelek i fotografów. Karl Lagerfeld sam fotografował kampanie Chanel. Dziś wzywam fotografów. Uwielbiam sposób, w jaki postrzegają Chanel. Wspierają mnie i inspirują - tłumaczyła.

Inspiracją dla tej modowej podroży w czasie były także analogowe aparaty i dźwięki, które wydawały w trakcie robienia zdjęć. W trakcie pokazu słychać było także kultowe utwory z tamtego okresu. Pokaz był dla wielu fanów mody niesamowitym przeżyciem, nostalgiczne chwile goście nagrodzili owacjami na stojąco.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości