Makijaż inspirowany Wednesday Addams. Jak go wykonać? "To jest taki troszkę gotycki glam"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Modny makijaż

Postać Wednesday Addams grana przez Jennę Ortegę stała się bardzo popularna na całym świecie. Wiele osób inspiruje się jej wyglądem np. podczas przygotowań do imprezy karnawałowej. Jak wykonać kultowy już make-up w stylu Wednesday? W Dzień Dobry TVN pokazała to makijażystka Magdalena Pieczonka.

Makijaż w stylu Wednesday

Makijaż Wednesday Addams stał się wzorem zarówno dla nastolatek, jak i dorosłych kobiet. Jest także popularnym elementem tegorocznych stylizacji na karnawał. Czym się charakteryzuje? - To jest taki troszkę gotycki glam. Nie jest dla każdego, trzeba mieć taki styl - tłumaczyła Magdalena Pieczonka.

W tym przypadku skupiamy się na podkreśleniu jasnej cery. Nie używamy tu rozświetlacza ani różu. - Skóra jest bardziej przydymiona, spokojna - podkreśliła ekspertka. Ważnym elementem w tym make-upie są piegi oraz nieobrysowane, delikatnie nasycone usta.

Makijaż w stylu gothic glam

Jak wykonać ten makijaż? Na początku nakładamy na skórę jasny podkład, puder oraz bronzer. Następnie malujemy piegi. Możemy wykonać je za pomocą eyelinera lub specjalnego pisaka do piegów. Makijaż ust wykonujemy za pomocą połączenia ze sobą dwóch produktów - konturówki i błyszczyka.

- Mieszamy je sobie na dłoni i wklepujemy, delikatnie dając im lekki kolor. Wednesday nigdy nie miała wyrysowanych, pięknych ust, ale były bardzo naturalne - podsumowała Magdalena Pieczonka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości