Organizacja chrztu a restrykcje. Ile osób może uczestniczyć w przyjęciu?

Od 4 maja przestają obowiązywać kolejne restrykcje. Wiele osób zastanawia się więc, jak wygląda kwestia planowania imprez. Do tej grupy zalicza się jeden z naszych widzów, który chciałby zorganizować obiad dla rodziny z okazji chrztu syna. Adwokat Eliza Kuna w Dzień Dobry TVN rozwiała wszelkie wątpliwości.

Organizacja imprez okolicznościowych - obostrzenia

Maj jest miesiącem, w którym odbywa się wiele uroczystości rodzinnych: komunie, chrzty czy śluby. W dobie pandemii pojawia się jednak wiele pytań: Ile osób może wziąć w nich udział? Gdzie można je zorganizować? Przed takim dylematem stanął jeden z naszych widzów, który chciałby wyprawić chrzest swojego dziecka:

Chciałbym ochrzcić synka. Czy mogę po uroczystości w kościele zorganizować obiad u siebie w domu dla kilku gości?

- zapytał za pomocą formularza w zakładce Koronawirus.

Maj. Luzowanie obostrzeń

Odpowiedzi na powyższe pytanie udzieliła adwokatka Eliza Kuna. - Takie imprezy i spotkania okolicznościowe nadal objęte są ograniczeniami. Niemniej w związku z poluzowaniem restrykcji ograniczenia ilości osób będą zmieniały się w czasie. Obecnie nadal obowiązuje limit 5 osób, nie licząc domowników i osób zaszczepionych - rozpoczęła ekspertka.
- Natomiast od 15 maja możliwe będzie zaproszenie 25 osób, o ile impreza będzie się odbywać na świeżym powietrzu. 29 maja planowane jest umożliwienie organizacji przyjęć i spotkań okolicznościowych w środku nawet na 50 osób - dodała.
Najważniejsze zmiany w obostrzeniach:
  • od 1 maja możliwa aktywność sportowa w obiektach sportowych i basenach;
  • od 4 maja: otwarcie galerii handlowych, sklepów meblowych i budowlanych, do szkół wracają dzieci z klas I-III;
  • 8 maja działalność wznowią hotele;
  • 15 maja - klienci będą mogli korzystać z restauracyjnych ogródków; uczniowie szkół średnich i podstawowych z klas IV-VIII wracają do nauki w systemie hybrydowym
  • 29 maja uczniowie wracają do szkół w trybie stacjonarnym.
Zobacz także:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Autor: Dominika Czerniszewska
Pozostałe wiadomości