Chińskie znaki zodiaku - Pies. Jaki jest?

Aktualizacja:
Chińskie znaki zodiaku - pies

Chiński znak zodiaku Pies to istny wulkan energii, który sprowadza wesołość wszędzie tam, gdzie się pojawi. W życiu zawsze stara się być uczciwy, zarówno w stosunku do siebie, jak i swojego otoczenia. Co jeszcze możemy wywnioskować na podstawie jego daty urodzenia?

Znak zodiaku - Pies

Trudno o bardziej szczerą i prostolinijną osobę. Jest niezwykle samodzielna, choć równocześnie czuje się odpowiedzialna za wszystkich dookoła - to prawdziwy obrońca. Bardzo ceni sobie opinię innych, dlatego czasami łatwo jest go skrzywdzić. Potrafi jednak dość szybko wziąć się w garść i uporać ze swoimi problemami. Chce być lubiany, szanowany i obdarzony zaufaniem. Jest niezwykle wierny swoim poglądom, których trzyma się przez całe życie. W tej kwestii bardzo trudno go złamać.
Chiński Pies ceni sobie spokój i wygodę życia. Nie jest materialistą, ale do osiągnięcia komfortowego stanu potrzebuje spokoju materialnego. Ponadto jest sympatyczny i życzliwy, dzięki czemu łatwo zjednuje sobie otoczenie. Los często sprzyja mu w osiąganiu wyznaczonych celów i szczęśliwości.
Chiński Pies to wierny przyjaciel, który potrafi zrobić naprawdę wiele, by uszczęśliwić bliskie mu osoby. Dzięki temu zwykle sam jest otoczony gromadą wiernych przyjaciół. Czasami bywa oceniany jako wścibski, ale należy pamiętać, że wcale nie ma złych intencji. To osobowość, która w wielu aspektach jest godna naśladowania. Do szczęścia potrzebuje kochającej rodziny, grona zaufanych przyjaciół i bezpiecznego lokum. Można śmiało powiedzieć, że jego działania są zawsze bezinteresowne, nierzadko nawet szlachetne.

Chiński Pies. Co lubi? Czego nie lubi?

W życiu pociąga go przede wszystkim to, co nieodkryte i tajemnicze. Uwielbia podążać mało znanymi szlakami i odkrywać zupełnie nieznane ścieżki. Może też wykazywać zainteresowanie zjawiskami paranormalnymi i parapsychologią. Warto też wiedzieć, że to prawdziwy łasuch, który powinien być ostrożny z objadaniem się.
Chiński Pies nie znosi sytuacji, nad którymi nie panuje. Musi postępować w zgodzie z wcześniej ustalonym planem, inaczej ma uczucie, że traci kontrolę i staje się zagubiony. Zawsze jest szczery, dlatego bardzo działają mu na nerwy osoby, które ukrywają swoje intencje. Chiński Pies może mieć też skłonności do popadania w pesymizm.

Pies - chiński znak zodiaku. Praca

Chiński Pies to pracownik, o którego warto walczyć. Jest doskonałym organizatorem, dlatego powinien sprawdzić się na stanowiskach kierowniczych. Jedną z jego najbardziej widocznych cech jest pracowitość, dlatego powinien dać sobie radę w niemal każdym zawodzie. Tym, co może zagrażać jego formie jest skłonność do przepracowywania się.
Otoczenie i pracodawcy powinni go bacznie w tej kwestii obserwować. Mimo wszystko, należy też do odpowiedzialnych pracowników, którzy nie boją się podejmowania trudnych tematów. Zwykle jest też zaradny i sprawny fizycznie, co może przydać się w wielu profesjach. Często jednak wybiera to, co lubi robić najbardziej, czyli zawody związane z pomocą bliźniemu - dają mu one największe poczucie satysfakcji i spełnienia. Jednak warto też wiedzieć, że uwielbia uczyć się nowych rzeczy, dlatego trudno znaleźć miejsce pracy, w którym czułby się źle.

Chiński znak zodiaku - Pies. Miłość

Ten znak należy do osób, którym bardzo trudno mówić o swoich uczuciach. Gdy jednak chiński Pies się zakocha, jest wierny i bardzo stały w swoich uczuciach. Zdrada jest dla niego zachowaniem poniżej godności, dlatego nigdy się niej nie dopuści.
Chiński Pies zrobi wszystko, by nie zawieść najbliższych, jest lojalny i uczciwy. Czasami jednak potrafi być nazbyt troskliwy i skłonny do krytyki. Gdy coś mu się nie podoba, mówi o tym otwarcie, co nie każdemu może się spodobać. Jeśli jednak przywykniemy do tej szczerości, to jego rady mogą być dla nas cenne. Odpłaci nam za to swoją zmysłowością, którą rezerwuje tylko na wyjątkowe okazje. Lepiej nie próbować go oszukiwać lub zatajać przed nim prawdy - dla niego najważniejszą wartością jest przecież szczerość. To dobry partner, który zawsze będzie gotowy do pomocy w trudnych chwilach.
Rodzina, którą zbuduje chiński Pies jest silna i stabilna. Jeśli jednak poczuje, że ten stan jest zagrożony, potrafi zrobić wiele, jeśli nie wszystko, by ocalić najbliższych.

Numerologia chińska. Jaki mam znak zodiaku?

Znak zodiaku w systemie chińskim ustanawia się na podstawie daty urodzenia. Pies w horoskopie chińskim to znak zodiaku osób, które urodziły się w latach: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030.
Chiński system astrologiczny jest odmienny od zachodniego. Co roku zmienia się zwierzę zodiakalne. Rok rozpoczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu słońca. Oznacza to, że jest to data ruchoma. Pełny obieg chińskiego systemu trwa 12 lat.
Zobacz też:
Zobacz wideo: Kto może przewidywać przyszłość?
Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości