Horoskop miesięczny na marzec 2024. Koniec złudzeń w kwestiach sercowych

Dlaczego wierzymy w horoskopy?
Sprawdź horoskop na marzec 2024 przygotowany przez Astrolog Merkurję. Co zgotują nam gwiazdy? Marzec wyznacza nam daty rozpoczęcia się meteorologicznej wiosny (1.03), wiosny astronomicznej (20.03), oraz wiosny kalendarzowej (21.03). Jakby nie patrzeć miesiąc jest ustawiony pod nowe, świeże energie i zachęca nas do przebudzenia się z zimowego letargu, w którym większa część zodiaku smacznie jeszcze chrapie. Ostatnim akcentem zimy będzie Nów Księżyca w znaku Ryb (10.03), który może nam jeszcze sypnąć śniegiem w oczy i postraszyć spadkiem temperatury.

Horoskop na marzec 2024

W terminach bliskich do 8-11 marca będziemy bardzo podatni na chandrę i nikt nie zaryzykuje stwierdzenia, że wiosna zaszumiała nam już w głowie. Czas na emocjonalne oczyszczenie i fizyczne ożywienie przyjdzie dopiero wraz z pierwszą, wiosenną Pełnią Księżyca w znaku Wagi (25.03), która połączona z zaćmieniem Srebrnego Globu zmusi nas do wyłożenia kart na stół jeśli chodzi o partnerskie kwestie.

Ważne punkty marcowego nieba

Zima będzie się jeszcze trzymać w sercach i umysłach, ponieważ w znaku Ryb dzieje się wiele! Co prawda Słońca wkracza do znaku Barana (20.03) i formalnie nastaje wiosna, ale w ostatniej fazie zodiaku (Ryby) jeszcze tłok! Merkury, Wenus (od.11.03), Mars (od 23.03) oraz Nów Księżyca w tym znaku (10.03) będą trzymały nasze emocje w przeszłości. Konieczna będzie interwencja wyższego rzędu…

Zaćmienie pierwszej, wiosennej Pełni Księżyca

Pierwsza, wiosenna Pełnia Księżyca jest na tyle ważna, że nawet data Wielkanocnej Niedzieli jest oparta właśnie o nią. W tym roku Pełnia w Wadze wypadnie 25 marca i będzie połączona z zaćmieniem naszego naturalnego satelity. Możemy się spodziewać niezwykłego akcentu położonego na sprawy miłości, partnerstwa i relacji. To będzie prawdziwy przełom dla osób urodzonych w znaku Wagi, Barana, Raka i Koziorożca. Z pewnością nadchodzące Święta zapamiętacie na długo.

Horoskop na marzec 2024 - kalendarzyk planetarny

1.03 Słońce w sekstylu z Jowiszem, czeka nas ożywienie towarzyskie, zwiększy się również łatwość w nawiązywaniu nowych znajomości, możliwa lepsza współpraca 3.03 Trzecia Kwadra Księżyca w znaku Strzelca, możliwe rozkojarzenie i zbyt swobodne podejście do wykonywania obowiązków 3.03 Wenus w kwadraturze z Uranem, miłosne nieporozumienia zaczną przybierać na sile, umówione spotkania mogą nie dojść do skutku, dzisiaj warto zachować wstrzemięźliwość w okazywaniu wzburzenia, bo łatwo o rozstanie 8.03 Merkury w koniunkcji z Neptunem w znaku Ryb, układ prognozuje pomyłki, kłopoty wynikające z niedopatrzenia lub niedoinformowania, możliwość awarii i katastrof morskich oraz niekompetencja w sterowaniu ruchem 9.03 Mars w kwadraturze z Uranem, to niebezpieczny układ, który generuje wysokie ryzyko wybuchów i trudności z kontrolowaniem emocji, w tym dniu będziemy mieli do czynienia z dużą niespodzianką 10.03 Nów Księżyca w znaku Ryb, będziemy doświadczać wyostrzenia się intuicji, wiele znaków zodiaku zapragnie podążać za wewnętrznym głosem i szukać odpowiedzi w świecie duchowym, w religii i w wierze, dzisiaj impulsy będą silniejsze od rozsądku 10.03 Merkury wkracza do znaku Barana, pobędzie w nim do 15 maja, pobyt tej planety w ognistym Baranie zaostrzy sposób prowadzenia dyskusji i sporów, przyspieszy podejmowanie decyzji 11.03 Wenus przenosi się ze znaku Wodnika, do znaku Ryb, w którym będzie przebywać do 5 kwietnia, co spowoduje większą wrażliwość artystyczną, wzrost empatii i troski o los innych 17.03 Słońce w koniunkcji z Neptunem, to czas rozdarcia wewnętrznego, możliwego poczucia zagubienia duchowego i narastanie lęków o przyszłość 20.03 Słońce opuszcza znak Ryb i o godzinie 4.06 przenosi się do znaku Barana, rozpoczyna się astronomiczna wiosna, będziemy doświadczać zjawiska równonocy 22.03 Wenus utworzy koniunkcję z Saturnem w znaku Ryb, to czas wielkich słów i poważnych deklaracji 23.03 Mars opuszcza znak Wodnika i przenosi się do znalu Ryb i będzie w nim przebywać do 30 kwietnia, możliwe większe bohaterstwo, większa gotowość do składania się w ofierze 25.03 Pełnia Księżyca w znaku Wagi, zima definitywnie odeszła, pierwszy wiosenny Księżyc wyznacza nam datę Wielkanocy. To dzisiaj zaczynamy już nowy etap w relacjach, Pełnia Księżyca będzie połączona z zaćmieniem Srebrnego Globu, niewidocznym z terenu Polski, sprawy partnerstwa będą teraz kluczowe, wiele znaków zodiaku pozbędzie się iluzji na temat ich związków i relacji 27.03 Wenus w opozycji z Lilith, wywoła ciemne emocje i pobudzi nieciekawe instynkty, możemy usłyszeć o aktach przemocy wobec kobiet lub dzieci

Co szykuje marzec w skrócie?

 • ścisła selekcja na to, co w życiu zbędne i to, co potrzebne, duże emocje, wybuchy zazdrości na tle partnerskim, plotki, niepokoje i dezinformacje pod wpływem dużej ilości planet w znaku Ryb, 10.03 niespokojny Nów Księżyca w znaku Ryb, zmiany w świecie religii i wiary, nowe partnerstwo, nowe priorytety w miłości, Wenus, Mars, Merkury, Saturn i Nów Księżyca w znaku Ryb, przyniosą dużo energii wody, silna potrzeba rozwoju duchowego, 20.03 początek astronomicznej wiosny, równonoc wiosenna, 25.03 Pełnia i zaćmienie Księżyca w znaku Wagi, czas na odwagę i zdjęcie masek w świecie uczuć, duże zamieszanie w relacjach na koniec miesiąca, rozstania wielu par z długoletnim stażem.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 roku dla wszystkich znaków zodiaku

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Baran

  Baran (21 marca - 19 kwietnia)

  Szanse

  W marcu pokażesz, na co cię stać, szczególnie od pierwszego dnia astronomicznej wiosny, kiedy Słońce wkroczy do twojego znaku (20.03). Niezależność to twoje drugie imię i niech wszyscy wokół je poznają. Najważniejsza będzie Pełnia Księżyca w znaku Wagi (25.03), która w połączeniu z zaćmieniem Srebrnego Globu wyjawi ci skrywane przez partnerów sekrety. Wszystkiego się dowiesz nawet bez zbytniego wysiłku. "Życzliwi" doniosą, gdzie twój wspólnik robi interesy, kto się z kim umówił i gdzie był narzeczony, kiedy miał pracować. 10 marca Merkury wkracza do twojego znaku i pomoże ci w szybkim, owocnym i skutecznym zdawaniu egzaminów i zdobywaniu kolejnych, zawodowych szlifów.

  Trudności

  Uważaj na kwadraturę Marsa i Urana (9.03). Ten układ jest niebezpieczny praktycznie dla wszystkich znaków zodiaku. Nawet flegmatyczne osoby mogą stracić nad sobą kontrolę, a co dopiero porywcze Barany. Nie spuszczaj nogi z hamulca, dosłownie i w przenośni. 23 marca Czerwona Planeta opuści znak Wodnika i przeniesie się do znaku Ryb, w którym będzie aż do 30 kwietnia, więc twój stan zdrowia może pozostawiać wiele do życzenia. Przyjrzyj się profilaktycznie nerkom i pęcherzowi. Sprawdź poziom kortyzolu.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Byk

  Byk (20 kwietnia - 20 maja)

  Szanse

  Żyjesz głównie rytmami planety miłości, czyli Wenus i w marcu będzie nie inaczej. Już w pierwszych dniach miesiąca poczujesz, że zimowe kurze pierzchają a w twoim sercu czuć gorącą krew. Może nawet zbyt gorącą? 3 marca kwadratura pomiędzy Wenus a Uranem sprowokuje cię do szalonych kroków. Przejście Wenus do znaku Ryb (11.03) ostudzi cię i zaproponuje bardziej emocjonalne, romantyczne i sentymentalne klimaty. Koniunkcja Wenus i Saturna (22.02) to idealna chwila na wzniosłe słowa, mocne deklaracje i trwałe przysięgi. Równie wiążące, jak kredyt pod hipotekę, który właśnie w tych datach jest bardzo prawdopodobny.

  Trudności

  Kwadratura pomiędzy Marsem a znajdującym się w twoim znaku Uranem (9.03) wniesie do twojego życia dziką, nieobliczalną i trudną do zdefiniowania energię. Może się okazać, że rewolucja przyszła za szybko i jej skutki są zbyt daleko idące. Dasz sobie radę, ale pamiętaj, aby opóźnić decyzję co najmniej do 15 marca. Uważaj w tym miesiącu na wodę. Pod różnymi postaciami może sprawiać ci spore kłopoty.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Bliźnięta

  Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

  Szanse

  Już czas na wiosenny podbój terenów zielonych, czyli nowych miejsc do zarabiania i robienia kariery w branży, która cię interesuje. Bardzo ładnie wygląda wkroczenie Merkurego do znaku Barana (11.03), ponieważ od tego momentu możesz liczyć na dynamicznych przyjaciół i osoby, które podrzucą właściwe kontakty. Wyjaśnicie sobie nieporozumienia z przeszłości. Wiosna (20.03) przyniesie ci lepsze klimaty dla przyjaźni i twoich relacji towarzyskich lub wspólnego hobby. Pełnia Księżyca w sprzyjającym ci, powietrznym znaku Wagi (25.03) zaproponuje wejście w bardzo obiecującą spółkę.

  Trudności

  Koniunkcja pomiędzy Merkurym a Neptunem (8.03) przyniesie jakąś komedię pomyłek. Nów Księżyca w znaku Ryb (10.03) stoi w kwadraturze do twojego znaku i skutecznie obniży poziom twojej energii witalnej. Na koniec miesiąca, pod wpływem koniunkcji Merkurego i planetoidy niezgody, czyli Eris (26.03) możesz sobie niepotrzebnie zrobić w kimś wroga, szybko załagodź konflikt, póki można.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Rak

  Rak (21 czerwca - 22 lipca)

  Szanse

  Nie będzie to łatwy miesiąc i dobrze wiesz o tym co roku, że kiedy Słońce wkracza do znaku Barana, twoje życie jest ostrzejsze i bardziej szorstkie niż zazwyczaj. Swojej szansy upatruj w tym, że od 11 marca Wenus wkracza do pokrewnego znaku Ryb, a w ślad za nią od 23 marca pójdzie Mars. Dobrze podziała na ciebie również Nów Księżyca w znaku Ryb 10.03, który wspomoże cię w odszukaniu ukrytych talentów i możliwości. Sprawy sercowe dzięki miłosnym planetom (Wenus, Mars) przebywającym w trygonie wody trochę się naprostują, ale niestety kwestie zawodowe i firmowe będą źródłem napięcia.

  Trudności

  Pełnia Księżyca w znaku Wagi (25.03) połączona z zaćmieniem naszego naturalnego satelity przystawi ci planetarny dynamit do głowy. Nie będziesz wiedział co począć Raku. Tak źle i tak niedobrze. Firma zacznie mieć wobec ciebie wymagania, którym możesz nie sprostać, a na koniec miesiąca pojawią się problemy stomatologiczno-laryngologiczne. Lepiej zrób sobie jakąś poduszkę finansową, abyś mógł odpocząć bez lęku.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Lew

  Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

  Szanse

  Merkury wkracza do trygonu ognia (10.03) i pomimo różnorakich trudności z pierwszych dni miesiąca, poczujesz, że wraca ci poczucie humoru, z którym wszystko jest łatwiejsze do pokonania. Następnie do trygonu ognia wkroczy Słońce (20.03) i otrzymasz swoje dodatkowe baterie do plecaka. Jeśli chodzi o kwestie partnerskie, niestety nic ciekawego nie da się powiedzieć, aż do Pełni Księżyca w znaku Wagi (25.03). Niestety ciężko wam teraz o porozumienie na sercowym gruncie a Lwy będą zbyt łatwo ulegać emocjom, szczególnie w pierwszej połowie marca. Na pocieszenie – zwiększy się aktywność w twoich interesach, a biznes pójdzie szybciej i będzie przynosił większe dochody.

  Trudności

  Buzujące w tobie emocje przyniosą skoki ciśnienia, a nawet jakąś arytmię, którą powinien skonsultować lekarz. Dni, które wymagają od ciebie szczególnej dbałości o siebie na każdym gruncie to 3.03, 9.03 oraz 17.03. Na koniec miesiąca, kiedy mars przejdzie do znaku Ryb (23.03), uważaj na używki i stroń od alkoholu.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Panna

  Panna (23 sierpnia - 22 września)

  Szanse

  Postaraj się umiejętnie rozłożyć siły i dozować sobie wrażenia, ponieważ marzec będzie dla ciebie bardzo wymagający, ale kto by nie dał rady, jeśli nie ty? Z pozytywów widać przede wszystkim wkroczenie Wenus do opozycyjnego znaku Ryb (11.03) co przyniesie miłe chwile, jeśli chodzi o twoje sprawy partnerskie. Możesz się na poważnie kimś zainteresować i to z wzajemnością. W kwestiach zawodowych Merkury w Baranie (10.03) zmusi cię do większej elastyczności i odwagi w twojej firmie bądź szkole. Mars od 23.03 podniesie ci ciśnienie i odłożysz na bok swoje dylematy. Będziesz wiedzieć, że teraz albo długo, długo nie… Na koniec miesiąca opozycja pomiędzy Wenus a znajdującą się w twoim znaku Lilith obudzi w tobie mroczniejsze namiętności, o które sama siebie nie podejrzewasz.

  Trudności

  Koniunkcja pomiędzy twoim patronem a Neptunem (8.03) przyniesie niezłe zamieszanie. Możesz na tyle się skołować i poczuć brak stabilnego gruntu pod nogami, że podasz swoje wrażliwe dane nieodpowiednim osobom. Możliwe zguby w podróży oraz chandra, praktycznie bez powodu (17.03).

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Waga

  Waga (23 września - 22 października)

  Szanse

  To, że będzie to wyjątkowo ważny miesiąc, czujesz przez skórę nie od dzisiaj. Masz rację, szykuje się arcyważne, planetarne wydarzenie, które będzie miało dla ciebie dalekosiężne i intensywne skutki, z którymi będziesz się borykać aż do października. Mianowicie mam na myśli Pełnię Księżyca w twoim znaku (25.03), która będzie połączona z zaćmieniem naszego naturalnego satelity. Na jaw wyjdą wszystkie twoje skrywane lęki i pragnienia. Nie martw się, w tym jest więcej potencjałów niż zagrożeń. Astronomiczna wiosna (20.03) jest dla ciebie czasem duchowego, życiowego i partnerskiego przebudzenia. Przestaniesz ukrywać przed sobą i światem, czego tak naprawdę chcesz, co jest twoim marzeniem. Zdobędziesz się na kroki, o które sam byś siebie nie posądzała. Poczujesz smak odwagi.

  Trudności

  Nie uciekaj od trudnych tematów, nie chowaj głowy w piasek, (3.03) kwadratura pomiędzy Wenus a Uranem sprowokuje oczyszczającą awanturę. Wkroczenie Wenus do znaku Ryb (11.03) może spowodować twoją płaczliwość i chęć szukania winy za wszystkie błędy w sobie. Uważaj na nerki i układ moczowo płciowy szczególnie w połowie miesiąca.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Skorpion

  Skorpion (23 października - 21 listopada)

  Szanse

  Interesy, sprawy zawodowe i edukacja będą szły jak po maśle. Nie martw się o wyniki. Już teraz wiesz, że pewne sprawy masz zagwarantowane. W tym miesiącu jest wyjątkowo mała aktywność Plutona, więc możesz poczuć, że nikt nie przeszkadza ci w realizowaniu swoich planów, a ty nie zamierasz się nimi chwalić przed czasem i bardzo dobrze, pamiętasz, że pieniądze lubią cisze. Nów Księżyca w znaku Ryb (10.03) otworzy pole do podpisywania nowych umów. Wkroczenie Wenus i Marsa do znaku Ryb wzmocni twoje zdrowie i zachęci cię do wykupienia karnetu na siłownię lub basen. 11 marca wpadniesz na kogoś, kto spowoduje szybsze bicie serca, zresztą ze wzajemnością, to dla ciebie dobry miesiąc na amory.

  Trudności

  W pierwszych dniach miesiąca będziesz narzekał na brak wiadomości i martwił się o kogoś, kto nie wysyła ci żadnych wieści. Być może ta osoba bawi się aż tak dobrze, że zapomniała o tym, że czekasz. Przełom przyjdzie w okolicy Nowiu Księżyca w znaku Ryb (10.03). W nadchodzących dniach przemyśl, czy ktoś jest wart aż takiego zaangażowania z twojej strony. Końcówka marca będzie okraszona kłótnią z jakąś niezrównoważoną emocjonalnie osobą, która zarzuci ci absurdalne czyny.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Strzelec

  Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

  Szanse

  Nie czekaj już dłużej, zaproponuj spotkanie, na którym będą wyjaśnione wszystkie wątpliwości i nareszcie zrozumiecie oboje, co się tak naprawdę między wami wydarzyło. Jeśli będziesz się obrażał, a druga strona też zacznie cię unikać, nigdy nie dojdziecie do prawdy, która jest na wyciągnięcie ręki. Nów Księżyca w znaku Ryb (10.03) wraz ze wkroczeniem Merkurego do znaku Barana (10.03) odsłoni przed twoim wzrokiem wszystkie, ukryte karty. Pełnia Księżyca w znaku Wagi (25.03) pomoże w poukładaniu partnerstwa na nowo. W tym miesiącu po wejściu Słońca do znaku Barana (20.03) otrzymasz nowe propozycje zawodowe.

  Trudności

  8. i 9. dzień miesiąca będą bardzo wymagające. Układ planet prosi, abyś nie wdawał się w konflikty i intrygi. Ktoś będzie celowo tworzył plotki i pomówienia, licząc, że zareagujesz i sam się pogrążysz. 17 marca trzeba uważać w podróży, twój wewnętrzny kompas może cię zawieść.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Koziorożec

  Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

  Szanse

  Wenus zjednoczy się z patronującym ci Saturnem w znaku Ryb (22.02), co spowoduje, że odzyskasz spokój ducha. Zrozumiesz, że jesteś z właściwą osobą i że chcesz przeprosić za wszystkie pomyłki, które miały miejsce w przeszłości. Twoje związki przeżyją odrodzenie. Uczucie zacznie cię pochłaniać, rozpuścisz wszystkie blokady i znajdziesz w swoim sercu prawdziwą miłość, empatię, współczucie i wiele innych cech, które kiedyś uważałeś za oznakę słabości. Staniesz się łagodniejszy i bardziej skłonny do współpracy lub kompromisu. Nów Księżyca w znaku Ryb (10.03) przypomni ci o tym, w co wierzysz i dlaczego.

  Trudności

  Uważaj na niepokojące działanie Słońca w znaku Barana (20.03), które wraz z pierwszą, wiosenną Pełnią Księżyca w znaku Wagi (25.03) będzie tworzyć kardynalny półkrzyż z twoim znakiem zodiaku. Jeśli dołączy się do tego trudne zaćmienie Księżyca, możesz być pewny, że ostatnie dni marca będą dla ciebie bardzo wymagające pod kątem zawodowym i zdrowotnym. Okaże się, że konkurencja chce cię wyeliminować ze stanowiska.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Wodnik

  Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

  Szanse

  W tym miesiącu na planetarne profity możesz liczyć dopiero od 20 marca. Wcześniej jedynie przejście Merkurego do znaku Barana (10.03) może trochę rozchmurzyć ci buzię, ponieważ dzięki temu poprawisz oceny, pozaliczasz coś przed czasem, podejdziesz z powodzeniem do ważnego egzaminu, w tym tego na prawo jazdy. Na więcej szczęścia i zadowolenia z życia przyjdzie poczekać do pierwszej, wiosennej Pełni Księżyca w pokrewnym znaku Wagi (25.03), która przypieczętuje dobre decyzje zawodowe i spowoduje, że w partnerstwie znowu poczujesz smak szczęścia.

  Trudności

  W tym miesiącu możesz się czuć nieco opuszczony i pozostawiony sam sobie. Dlaczego? Otóż Wenus przenosi się z twojego znaku zodiaku do sąsiedniego znaku Ryb (11.03), następnie Mars (23.03) również podziękuje ci za gościnę. Będziesz mieć poczucie, że czegoś ci brakuje, że coś nie idzie zgodnie z planem. Musisz bardzo uważać na swoją zapalczywość i ściągać mocno lejce, ponieważ kwadratura pomiędzy Wenus a Uranem (3.03) może doprowadzić do zerwania relacji, a kwadratura pomiędzy Marsem a Uranem (9.03) spowoduje, że bezmyślnie narazisz się na szwank bądź niebezpieczeństwo.

  Horoskop miesięczny na marzec 2024 - Ryby

  Ryby (19 lutego - 20 marca)

  Szanse

  Chociaż wiosna to tradycyjnie czas Barana, to jednak w tym roku nie masz co narzekać. 11.03 do twojego znaku wkracza Wenus, więc możesz być pewna, że pierwsze motyle w brzuchu poczujesz jeszcze w marcu. Następnie do twojego znaku wkroczy Mars (23.03), który zamierza rezydować w nim pokaźnych kilka tygodni (do 30.04), więc determinacji i wewnętrznego ognia nie braknie ci nawet na śmiałe plan y. Przy okazji, jeśli już mówimy o planach, to Nów Księżyca w twoim znaku zodiaku (10.03) jest idealnym momentem na stworzenie sobie jakiejś wymarzonej biznesowej i partnerskiej wizji do zrealizowania. Niebo będzie ci kibicować również w dniu koniunkcji Wenus i Saturna w twoim własnym znaku (22.02), ktoś może się oświadczyć lub zadeklarować, lub sama się zdecydujesz na taki krok.

  Trudności

  Irytujący cię ludzie zaczną pojawiać się wraz z Pełnią Księżyca w znaku Wagi (25.03). Możesz mieć poczucie, że natrętne, uciążliwe osoby nie rozumieją subtelnych sygnałów o tym, że jesteś zmęczona lub zirytowana ich obecnością w twoim życiu. 27 marca w dniu opozycji Lilith i znajdującej się w twoim znaku Wenus uważaj na działania kobiety o ciężkim charakterze i mrocznych intencjach.

  Zobacz także:

  Autor: Astrolog Merkurja

  Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/MicrovOne

  podziel się:

  Pozostałe wiadomości