Wypłynęli w ekstremalny rejs po Atlantyku. "To jest coś, co powinno być przepisywane na receptę"

Autor:
Daria
Pacańska
Wypłynęli po przygodę w daleki rejs

Renata Kaczoruk i Zygmunt Miłoszewski pojawili się w studiu Dzień Dobry TVN ze wspomnieniami z niesamowitej przygody, którą przeżyli na planie programu "Przez Atlantyk". Jak wyglądała ta ekstremalna podróż?

"Przez Atlantyk"

"Przez Atlantyk" to program o 6 śmiałkach, którzy postanowili przepłynąć Atlantyk pod czujnym okiem Romana Paszke, żeglarza, kapitana jachtowego i budowniczego jachtów. W programie postanowili powspominać tę wyprawę, ale jak mówią, czują, że to opowieść z innego świata.

- Jesteśmy pocztówką ze świata, który się tydzień temu skończył. Ze świata, w którym fajnie było zrobić coś innego, jakoś się zabawić, zrobić rozrywkę - powiedział Zygmunt Miłoszewski.

- Ja uważam, że to jest nam bardzo potrzebne dzisiaj, dlatego, że mamy jakąś pojemność emocji, pojemność systemu nerwowego - dodała Renata Kaczoruk.

Kobiety powstania

Irena Szyperska
Irena SzyperskaMuzeum Powstania Warszawskiego / Espreso
wideo 2/4

"Przez Atlantyk" - jakie warunki panowały?

W programie uczestnicy byli odcięci od życia prywatnego, zawodowego, od wszelkich wiadomości. Nie mieli dostępu do telefonu, a tym bardziej do mediów społecznościowych.

- Do dziś uważam, że to jest coś, co powinno być przepisywane na receptę. Odcięcie od hałasu codzienności - podkreślił Zygmunt Miłoszewski.

Renata Kaczoruk i Zygmunt Miłoszewski podkreślili, że zdecydowali się przedłużyć ten stan. Zrezygnowali z przeglądania na bieżąco wszystkich dostępnych wiadomości. Wrócili do tego dopiero po ataku Rosji na Ukrainę.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości