Gwiazdy

Tadeusz Müller stracił dom w pożarze. Pokazał zdjęcia pogorzeliska. "Jak odejście bliskiej osoby"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Instagram
Tadeusz Müller

Tadeusz Müller, syn Magdy Gessler, od półtora roku remontował zabytkowy dwór. Dom, w którym miał zamieszkać już za kilka tygodni, stanął w ogniu i doszczętnie spłonął. "Wewnątrz nie ocalał nawet skrawek drewna" - relacjonuje poszkodowany.

Dwór Radziszewskich - historia oczami Tadeusza Müllera

Położony w miejscowości Radziszewo Króle dwór był dla Tadeusza Müllera nie tylko opłacalną inwestycją - chciał bowiem odrestaurować budynek i otworzyć tam pensjonat, w którym mógłby prowadzić kulinarne warsztaty. Remont posiadłości wiązał się dla syna Magdy Gessler także z dużym wkładem emocjonalnym. Szef kuchni zaprzyjaźnił się z sąsiadami i pragnął pomóc mieszkańcom historycznej wsi w promowaniu urokliwych okolic.

- Zabytkowy dwór zbudowany w 1933 roku był niesamowitym spełnieniem moich marzeń. Miejsce pokochałem od razu dzięki [...] cudownym sąsiadom, którym zależało, aby symbol wsi Radziszewo Króle nie popadł w ruinę. Dwór zbudowała rodzina Radziszewskich. W swoim gabinecie przyjmował tam ludzi z całego Podlasia wykształcony doktor i aptekarz. Odbierał porody, wykonywał zabiegi, leczył chorych za darmo, korzystając ze swojej wiedzy zdobytej we Francji - czytamy w instagramowym wpisie Müllera.

"Odpicowane mieszkanie"

Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi
Odpicowane mieszkanie – amerykański dom na polskiej wsi Dzień Dobry TVN
wideo 2/13

Syn Magdy Gessler chciał szerzyć historię wyjątkowej posiadłości i zaprojektować wnętrza, które ugoszczą wielu przyjezdnych. Sam również zamierzał nocować w remontowanym od półtora roku dworze. Miał wprowadzić się tam w lutym 2022 roku.

-Odkryłem skrytki pod schodami w kominie, w których mieszkańcy ukrywali doktora przed wywiezieniem na Sybir. To miejsce było perłą architektury, skrywało zapomnianą historię, którą skrupulatnie spisywałem, żeby podzielić się nią ze światem w otwartym domu, który miał przyjmować wszystkich. [...] Dom był na ukończeniu i w lutym mieliśmy w nim już nocować - tłumaczy restaurator.

Dom syna Magdy Gessler - skutki pożaru

Odbudowany przez Tadeusza Müllera dom na Podlasiu w połowie stycznia spłonął w pożarze. Pogrążony w smutku właściciel opublikował na Instagramie zdjęcia pogorzeliska. Utratę posiadłości porównał do żałoby po śmierci bliskiej osoby.

- Tydzień temu w pożarze spłonął dom, który remontowałem od 1,5 roku. [...] Strata domu w pożarze to koszmarne doświadczenie. Jest jak odejście bliskiej osoby. Odczucia są takie, jakby miało się grypę połączoną z depresją doprawioną żałobą. Dopiero po tygodniu byłem w stanie pojechać na miejsce i zmierzyć się z druzgocącym widokiem. Wewnątrz nie ocalał nawet skrawek drewna. Ogień był aż tak bezlitosny - relacjonuje Müller.

Słowa wsparcia pod adresem restauratora i jego ukochanej skierowali przyjaciele oraz matka. - Jestem całym sercem z Wami. Wierzę, że będzie dobrze, że po tej burzy wyjdzie upragnione słońce. Wysyłam Wam mnóstwo dobrej energii i miłości - napisała na Instagramie Magda Gessler.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Pozostałe wiadomości