Gwiazdy

W majówkę artyści wspominają Ewę Demarczyk. "Jesteśmy ten koncert po prostu winni"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Marcin Sawicki
Majówkowy koncert piosenek Ewy Demarczyk
Majówkowy koncert piosenek Ewy DemarczykDzień Dobry TVN
wideo 2/22

"Nieobecność" - to tytuł wyjątkowego koncertu, który odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Artyści wykonają utwory z repertuaru Ewy Demarczyk. O szczegółach tego wydarzenia opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Iwona Bielska, Mikołaj Grabowski i Bogusław Sobczuk.

"Nieobecność" - koncert poświęcony pamięci Ewy Demarczyk

Ewa Demarczyk była legendą Piwnicy pod Baranami i jedną z najbardziej utalentowanych oraz charyzmatycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Odeszła blisko dwa lata temu. Podczas koncertu "Nieobecność" 1 maja artyści przypomną jej utwory, takie jak "Karuzela z madonnami" czy "Groszki i róże".

- To jest "Nieobecność" pewnego sposobu bycia w świecie sztuki tej, którą reprezentowała Ewa, więc teatralnej, a zwłaszcza estradowej. Uprawiania piosenki na poziomie sztuki. (...) "Nieobecność" w sposobie traktowania siebie jako artystki estrady i sceny, w sposobie traktowania bohaterów swoich utworów i w pewnej staranności, żeby nie powiedzieć pieczołowitości, z jaką się ten zawód uprawia i ten fach spełnia. (...) Młodzi ludzie świetnie wykształceni, bardzo utalentowani otwierają czasem szeroko oczy, pytając: o kim pan mówi? Dlatego pomyślałem sobie, że my Ewie jesteśmy ten koncert po prostu winni - tłumaczył Bogusław Sobczuk, pomysłodawca, autor scenariusza i reżyser koncertu.

Na scenie zobaczymy takich artystów jak: Iwona Bielska, Ewelina Casette, Agnieszka Kościelniak, Weronika Kowalska, Agnieszka Przekupień, Anastazja Simińska, Mirosław Baka, Piotr Fronczewski, Mikołaj Grabowski i Andrzej Seweryn.

Artyści wspominają Ewę Demarczyk

Mikołaj Grabowski i Iwona Bielska w rozmowie z Marcinem Sawickim, reporterem Dzień Dobry TVN wspominali wybitną artystkę.

- Mam żywe wspomnienia z Ewą Demarczyk, dlatego że będąc na pierwszym roku szkoły teatralnej, widziałem ją w dyplomie, gdyż kończyła ona spektaklem dyplomowym szkołę teatralną. Powinna skończyć rok wcześniej, ale z powodu, że zdobywała Paryż, wzięła urlop dziekański. Dlatego miałem tę przyjemność, by zobaczyć ją jeszcze w dyplomie. Myślę, że to, że ona była wyszkoloną, świetną aktorką, bardzo pomogło jej w celności odczytywania poezji - przyznał Mikołaj Grabowski. 

- Mam bardzo osobiste i prywatne wspomnienia, bo myśmy ni stąd, ni zowąd spotkały się na pustyni Gobi, kiedy Ewa była partnerką jednego z aktorów grających w filmie "Na srebrnym globie" Andrzeja Żuławskiego i wybrała się razem z ekipą jako osoba towarzysząca. Spędziłyśmy na pustyni ponad dwa miesiące, więc miałyśmy okazję dobrze się poznać. Cały ten koncert wiąże się z sentymentem do młodości - dodała Iwona Bielska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości