Platynowa płyta i wyprzedane koncerty. Mrozu wspomina 2022 rok. "Jestem onieśmielony"

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Gabi Drzewiecka
Mrozu podsumowuje 2022 rok
Mrozu podsumowuje 2022 rok Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

To był niezwykły muzyczny rok dla Mroza. Artysta ma na swoim koncie wiele sukcesów, a w ich zdobywaniu nie powstrzymał go nawet wypadek, któremu uległ w trakcie jednego z występów. Wyprzedały się bilety na jego dwie trasy koncertowe, a płyta "Złote bloki" pokryła się platyną. O wszystkim opowiedział Gabi Drzewieckiej.

Mrozu podsumował wydarzenia 2022 roku

W studiu Dzień Dobry TVN z Mrozem spotkała się Gabi Drzewiecka. Dziennikarka rozmawiała z artystą o jego sukcesach. 2022 rok był obfity w koncerty, niestety w trakcie jednego z występów wokalista doznał wypadku.

- Miałem taki mały incydent, scena się w pewnym momencie skończyła. Na szczęście, nawet grając z ortezą, te koncerty nie straciły na energii, a nawet zrobiłem sobie takie stanowisko i myślę, że część tych cowbelli i blaszek zostanie ze mną już na tych koncertach na zdrowo - powiedział Mrozu.

Ten rok był szczególny dla Mroza, bo wyszła jego płyta "Złote bloki", a następnie pokryła się platyną. Wraz z zespołem artysta zagrał dwie trasy klubowe.

- Piękne rzeczy. Chciałbym podziękować fanom i wszystkim słuchaczom, którzy byli na koncertach, bo to były tłumy - powiedział Mrozu.

Mrozu i jego artystyczna droga

Mrozu od pewnego czasu jest niezwykle konsekwentny w tym, co robi. Realizuje swoje muzyczne pomysły i doskonale wie, czego chce.

- Ja jestem producentem i producentem takim wykonawczym, który spina różnych ludzi, a ci ludzie to są moi kumple, przyjaciele. Zdolni producenci i producenci i kompozytorzy, instrumentaliści czy tekściarze. Poza tym, że potrafię sobie posiedzieć w domu i skleić piosenkę, to jednak cenię sobie współpracę z innymi zdolnymi ludźmi. Naprawdę zebrałem taki dream team, z którym stworzyłem jedenaście świetnych piosenek. Dopiero po czasie, kiedy ten wewnętrzny krytyk idzie spać, mogę sobie posłuchać tych piosenek z dystansu. Jestem z tej płyty naprawdę dumny. Też cieszę się, że mogę krzewić tradycję polskiej muzyki, bo ja nawiązuję do tej tradycji czy bluesowej, czy soulowej lat 70., 60. - tłumaczył artysta.

Zwieńczeniem wszystkich wspaniałych rzeczy, które wydarzyły się w tym roku, jest nominacja do prestiżowej nagrody "Paszporty polityki".

- Powiem szczerze, że jestem cały czas tym tematem onieśmielony, bo jest to bardzo prestiżowa nagroda. Biorąc pod uwagę wszystkich artystów, którzy zdobywali ją czy to w dziedzinie literatury, czy kinematografii, czy muzyki właśnie. Wiem, że kapituła, która wybiera tych nominowanych zwraca uwagę na wyraz artystyczny, na kunszt, na warsztat, a ja o to dbam od wielu lat konsekwentnie - powiedział Mrozu w Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości