Choroba pokrzyżowała plany Marietcie Żukowskiej. "Ryczałam. To jest przewrotność tego życia"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Mateusz Jarosławski/Kinga Burzyńska
Dzień z Marietą Żukowską
Dzień z Marietą Żukowską Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Marieta Żukowska - znana z takich produkcji jak m.in. "#BringBackAlice" czy "Nieruchomy poruszyciel" - pracuje nad kolejnymi filmami oraz spełnia się jako kostiumografka. O swojej działalności zawodowej, planach, które pokrzyżowała choroba i córce Poli opowiedziała Kindze Burzyńskiej, reporterce Dzień Dobry TVN.

Marieta Żukowska spełniła marzenie. Zagra we włoskim filmie

Marieta Żukowska pracuje nad filmem "Próba łuku" Łukasza Barczyka oraz włoską produkcją. Granie w zagranicznym obrazie było spełnieniem jej marzeń. - Moja agentka zadzwoniła i powiedziała: "Wow, Marieta usiądź. Masz. Dostałaś rolę we włoskim filmie". [...] Mówię: "Jak to się stało? Bez castingu?". Odpowiada: "Tak, wybrali cię" - wyjawiła aktorka w rozmowie z Kingą Burzyńską.

Artystka nie tylko w nim zagra, lecz i zadebiutuje jako kostiumografka. - Wybłagałam reżysera. To było zawsze moje wielkie marzenie i ukryta pasja - wyjawiła. - Zrobiłam kostiumy dla wszystkich do całego filmu - dodała.

Do współpracy aktorka zaprosiła Anię Kuczyńską. - Muszę przyznać, że ponieważ Marieta nie nosi czerni, a ja jestem królową czerni i moja marka zawsze była kojarzona z czernią, to Marieta przekonała mnie do koloru. [...] Myślę, że Marieta jest taką gwiazdą, która jest absolutnie świadoma siebie i swojej kobiecości, tego, w czym jej jest dobrze - przyznała projektantka.

Marieta Żukowska o macierzyństwie i 40. urodzinach

Marieta Żukowska w wolnych chwilach praktykuje jogę, ale przede wszystkim spędza czas z córką. Często nawet łączy te czynności. - Właściwie każdą wolną chwilę spędzam z córką. Pomyślałam sobie: "Wiesz, co Pola? Jest takie super miejsce, spróbujemy coś zrobić razem", na co ona: "Joga? No wiem, ty tak w domu ćwiczysz, ale przyjdę z tobą [na zajęcia - przyp. red.]" - opowiadała rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Kiedy Marieta Żukowska została mamą, na nowo ułożyła priorytety. - Już nie jest dla mnie ważne, czy zrobię taką, a nie inną rolę. Te role są dla mnie już pewnego rodzaju pracą, którą kocham, która jest dla mnie wyzwaniem, ale najważniejsze jest dla mnie to, żeby moja Polka była szczęśliwa, radosna i miała ze mną dobry kontakt - zadeklarowała aktorka.

W ubiegłym roku artystka skończyła 40 lat. Na ten wyjątkowy dzień miała plany, ale los chciał inaczej. - Pomyślałam sobie, że pojadę do do moich ukochanych Włoch. Kupię najpiękniejszą sukienkę i będę świętować te 40. urodziny. Okazało się, że dostałam COVID-19 w te 40. urodziny i wtedy ryczałam: "Dlaczego?". To jest przewrotność tego życia. Bardzo często nastawiamy się na coś, zużywamy bardzo dużo energii, a potem się okazuje, że tak naprawdę nie było to takie ważne. Najważniejsze, żebyśmy byli odważni i nie bali się zmian - skwitowała miłośniczka Włoch.

Jaką mamą jest Marieta Żukowska? Jak nagrywa postsynchrony do filmu "Próba łuku"? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Jarosławski/Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości