Gwiazdy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o śmierci i umieraniu. "To ważny temat po stracie bliskiej osoby"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, odkąd założyła konto na Instagramie, utrzymuje stały kontakt ze swoimi fanami. Z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych aktorka podzieliła się refleksją na temat śmierci. Sama w lutym ubiegłego roku straciła męża, Pawła Królikowskiego, który zmarł po długiej chorobie.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o śmierci

Małgorzata Ostrowska-Królikowska porusza na Instagramie ważne dla siebie tematy. Ostatnio na jej profilu pojawił się post dotyczący śmierci. Zbliżające się Święto Zmarłych to czas refleksji nad kruchością życia, dlatego przemyślenia aktorki nikogo nie powinny dziwić. Zwłaszcza, że nie tak dawno sama musiała zmierzyć się z życiową tragedią – śmiercią męża, aktora Pawła Królikowskiego z którym doczekała się piątki dzieci: Antoniego, Jana, Julii, Marceliny i Ksawerego. 

- W świecie, w którym panuje kult życia, mówienie o śmierci, umieraniu jest tematem tabu, chociaż Benjamin Franklin już w osiemnastym wieku zauważył, że "na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki". Śmierć to ważny temat po stracie bliskiej osoby. Warto oswajać ten trudny temat wspólnie z dziećmi. Ignorowanie go nie spowoduje, że przestanie istnieć

Małgorzata Ostrowska-Królikowska o umieraniu

Zdaniem aktorki ważne jest, aby od najmłodszych lat uzmysławiać dzieciom, jak kruche i krótkie jest życie. Dlatego warto oswajać z nimi ten trudny temat.

- Ignorowanie go nie spowoduje, że przestanie istnieć. Śmierć jest nieodzownym elementem życia i od najmłodszych lat warto dzieciom uświadamiać kruchość istnienia i uczyć szacunku do każdego żywego stworzenia

Jednoczenie wspomniała o książce "Plasterki na tęsknotę". - Poetycka, pięknie ilustrowana książka nie tylko o śmierci ale o tym, jak sobie radzić z żałobą i smutkiem po stracie kogoś bliskiego, o przyjaźni, wdzięczności i mocy wspomnień. Będzie szczególnie pomocna rodzinom z małymi dziećmi, doświadczającymi bólu rozstania z bliską osobą. Warto zaparzyć dzbanek herbaty z wyschniętych listków pamięci i przywołać dobre wspomnienia a w nich odnaleźć uśmiech z miłością - napisała aktorka.

Pod jej postem pojawiło się wiele słów wsparcia zarówno od gwiazd, jak i fanów. Swój komentarz zostawiły m.in. aktorki Agnieszka Kaczorowska-Pela, Anna Korcz i Olga Szomańska. 

Zobacz także:

Zobacz wideo: Dlaczego czasami warto popłakać

Dlaczego czasami warto popłakać
Dlaczego czasami warto popłakać Dlaczego czasami warto płakać? Co nam daje płacz? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości