Lizzo oskarżona o molestowanie seksualne. Tancerki gwiazdy przerwały milczenie

Tancerki oskarżają Lizzo o fatshaming
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kino ciałopozytywne kiedyś i dziś
Kino ciałopozytywne kiedyś i dziś
Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Zarzuty dla duchownego
Uwaga! TVN: Syn dyrektorki przedszkola molestował dzieci?
Uwaga! TVN: Syn dyrektorki przedszkola molestował dzieci?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Lizzo od kilku lat podbija sceny festiwali i jest jedną z najpopularniejszych gwiazd światowego przemysłu muzycznego. To także ambasadorka osób szerzących wiedzę na temat ciałopozytywności. Teraz tancerki z zespołu piosenkarki oskarżają ją o molestowanie seksualne i niewolnicze traktowanie.

Lizzo - kim jest?

Lizzo zasłynęła w światowym showbiznesie hitem "Juice", który stał się jej sztandarowym kawałkiem. Gwiazda z wykształcenia jest adwokatką. Tak naprawdę Melissa Viviane Jefferson urodziła się w Detroit w 1988 roku. Początkowo nikt nie podejrzewał, że zostanie popularną hip-hopową piosenkarką. Jako dziecko ćwiczyła grę na flecie. W wieku 14 lat założyła zespół Cornrow Clique i to właśnie wtedy użyła po raz pierwszy swojego pseudonimu.

Światowy sukces przyniósł jej album wydany w 2019 roku- "Cuz, I Love You" z piosenką "Truth Hurts" na czele. Dzięki temu hitowi Lizzo pobiła rekord Guinessa. Jej rapowy singiel utrzymywał się najdłużej w historii na jedynce amerykańskich list przebojów.

Lizzo to laureatka takich nagród jak Apple Music Award, BET, Billboard Music Award czy Grammy. W 2019 roku można było ją także zobaczyć na wielkim ekranie, gdzie razem z Jennifer Lopez wystąpiła w nominowanym do Oscara filmie "Ślicznotki". W 2023 roku zagościła w Polsce podczas Open'er Festival.

Lizzo oskarżona o molestowanie seksualne

Lizzo zasłynęła także jako sojuszniczka wszystkich osób, które angażują się w szerzenie idei ciałopozytywności. Sama wielokrotnie mówiła, że nie przejmuje się komentarzami hejterów, którzy zarzucają jej niedbanie o swoją figurę oraz objadanie się.

Nad gwiazda zebrały się jednak ciemne chmury. Tancerki z jej zespołu Arianna Davis, Crystal Williams i Noelle Rodriguez utrzymują, że w czasie imprezy po koncercie w Amsterdamie zostały zmuszone m.in. do symulowania aktów seksualnych.

- Chciała, żebyśmy dotykały nagich kolegów z zespołu, a następnie łapały wibratory wystrzeliwane ze stref intymnych uczestników zabawy oraz jadły banany tam umieszczone - cytuje treść pozwu NBC News.

Od zarzutów nie jest wolna także kierowniczka zespołu tanecznego, Shirlene Quigley. Piosenkarka miała tolerować jej wybryki.

- Quigley jest ortodoksyjną chrześcijanką. Wykorzystywała każdą okazję, aby nawracać wszystkich, niezależnie od protestów. Wyśmiewała tych, którzy uprawiali seks przedmałżeński, a po tym, jak dowiedziała się, że Arianna Davis jest dziewicą, omawiała ten temat publicznie, także w mediach społecznościowych. [...] Na prośby, żeby przestała, odpowiadała: 'Nikt mnie nie powstrzyma przed mówieniem o Panu i jego naukach - mówiła przyjaciółka wokalistki.

Lizzo miała traktować także tancerki w wyjątkowo niewolniczy sposób. Po tym, jak dotarły do niej informacje, że dziewczyny rzekomo piły alkohol przed występem, miała zmusić je do dwunastogodzinnych prób na scenie. Tym sposobem chciała ocenić ich zdolność do występu.

Zobacz także:

NBC News, Plejada.pl

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Don Arnold/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?