Gwiazdy

Dziś jest królem TVN. Kuba Wojewódzki zaczynał jako konserwator terenów zielonych

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Kuba Wojewódzki

Kuba Wojewódzki zyskał przydomek "króla TVN-u" za sprawą popularności talk-show sygnowanego jego własnym nazwiskiem. Dzięki ciętemu językowi oraz charyzmie, którą wyróżnia się od początku kariery, stał się jedną z najbardziej opiniotwórczych gwiazd. Jak wyglądała jego droga na szczyt?

Kuba Wojewódzki - jak zaczynał?

Kuba Wojewódzki przyszedł na świat 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Jak sam wspomina, przez sześć lat uczęszczał do XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Mało kto wróżył mu wtedy karierę. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, ale studiów nigdy nie ukończył. Jednak po rozpoczęciu nauki, w 1987 roku został redaktorem "Magazynu Muzycznego". Co ciekawe, jako student dorabiał, pracując jako konserwator terenów zielonych na Cmentarzu Powązkowskim. Początki kariery zawodowej dziennikarza w show-biznesie wiązały się głównie z muzyką. W 1990 roku Wojewódzki objął stanowisko dyrektora artystycznego firmy fonograficznej Arston. Odpowiadał w niej za wydanie m.in. płyt takich zespołów jak Kult, Farben Lehre czy T.Love. Nie każdy pamięta, że w latach 1993–1999 był redaktorem naczelnym magazynu "Brum".

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Początki gwiazdora w telewizji telewizji zadebiutował w programie "Rockandroller" w telewizji publicznej. Następnie przeszedł do Polsatu, gdzie pojawił się w programie "Halo-Gramy". W 2018 roku dziennikarz wydał książkę "Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia", z której dowiemy się o nieznanych szczegółach z jego życia.

Kuba Wojewódzki - talk show

Przełomem w karierze dziennikarza było stworzenie autorskiego talk-show "Kuba Wojewódzki" nadawanego w latach 2002–2006. Od 2006 roku widzowie mogli oglądać jego rozmowy z gwiazdami już w TVN. Dzisiaj gwiazdor ma za sobą 38 sezonów serii i 580 odcinków. Program nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Rok temu dziennikarz ogłosił koniec swojego programu. Szybko okazało się jednak, że Wojewódzki w swoim stylu promował nadchodzący sezon talk show. Informacja odbiła się szerokim echem w mediach.

Kuba Wojewódzki świętuje 25-lecie TVN

Dziennikarz wraz z innymi gwiazdami stacji świętuje jej 25-lecie. Spot urodzinowy podkreśla autentyczność, która od 25 lat przyświeca nadawcy. Pod hasłem "kiedy jesteś sobą, możesz wszystko" TVN pokazuje wartość, która jest wyjątkowo bliska dziennikarzowi.

25 lat TVN. Spot wizerunkowy jesień 2022
25 lat TVN. Spot wizerunkowy jesień 2022

TVN podzielił się z widzami osobistymi historiami i pasjami znanych gwiazd oraz uczestników programów. W spocie występują także: Magda Gessler, Agnieszka Chylińska, Joanna Krupa, Marcin Prokop, Dorota Szelągowska, Michel Moran, Dorota Wellman, Paulina Krupińska, Katarzyna Sokołowska oraz Jacek Iwaszko (Milionerzy), Helena Kłobucka (Masterchef Junior), Julia Sobczyńska, Mariusz Jakubowski, Bartosz Kloch (Top Model), Jagoda Piec i pies Stefan, Krystian Herba, Kamil Kobędzowski, Oskar Podolski (Mam Talent) i Grzegorz Zawierucha (Masterchef).

Kuba Wojewódzki - radiowiec

Kuba Wojewódzki dał poznać się nie tylko w telewizji, czy w mediach społecznościowych - na Instagramie śledzi go ponad 1,5 miliona osób. Przez lata rozwijał swoją karierę w radio. W latach 2003–2007 w duecie z Michałem Figurskim prowadził "Antylistę" w Antyradiu. W kolejnych latach słyszeliśmy go w programie "Poranny WF" na antenie radia Eska Rock. W 2012 i 2013 roku w tej samej stacji prowadził "Zwolnienie z WF-u". Rok później podjął pracę w Rock Radiu, w którym współprowadził audycję "Książę i żebrak" do 2016 roku. Od 2019 roku wspólnie z Piotrem Kędzierskim prowadzi program "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" w Newonce.radio.

Kuba Wojewódzki - związki

Kuba Wojewódzki co chwilę podsyca zainteresowanie wokół swojego życia uczuciowego. Liczne zdjęcia z pięknymi kobietami wprowadzają fanów w błąd. Dzięki temu dziennikarzowi udaje się trzymać prywatę dla siebie. Jednym z najbardziej medialnych związków dziennikarza, był ten Anną Muchą. Wraz z aktorka spotykali się przez 4 lata. Rozstali się w 2007 roku. Na dłużej związał się z o dwadzieścia lat młodszą modelką Renatą Kaczoruk. Celebryci rozstali się w 2018 roku.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości