Gwiazdy

Książę Andrzej oskarżony o molestowanie seksualne. Wyciekła wysokość ugody z ofiarą

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Sandra Hajduk
Wiadomości z show-biznesu

Virginia Giuffre, która oskarża księcia Andrzeja o molestowanie, miała zawrzeć ugodę z zamieszanym w sprawę Jeffreyem Epsteinem. Dzień przed rozprawą sądową opublikowano dokumenty, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla sprawy syna brytyjskiej królowej.

Książę Andrzej i Virginia Giuffre - oskarżenia

9 sierpnia 38-letnia Virginia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi, twierdząc, że gdy miała 17 lat była przez niego napastowana seksualnie. Giuffre – wówczas nosząca nazwisko Roberts – była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej.

Syn królowej Elzbiety II od początku kategorycznie zaprzecza, by kiedykolwiek utrzymywał kontakty seksualne z Giuffre, a nawet mówi, że nie przypomina sobie, aby ją w ogóle poznał osobiście. Pod koniec 2019 roku zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej i rzadko pojawia się publicznie.

Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy
Królowa Elżbieta II odpisała na list Wanessy Źródło: Dzień Dobry TVN

Virginia Giuffre i Jeffrey Epstein - ugoda

Rozprawa dotyczącą pozwu Virginii Giuffre przeciwko księciu Andrzejowi była planowana na wtorek 4.01. Amerykanka była jedną ze stron pozywających multimilionera Jeffreya Epsteina w sprawie przestępstw seksualnych, handlu ludźmi i nakłaniania do prostytucji.

Dzień przed procesem ujawniono podpisaną przez nią w 2009 roku ugodę z Epsteinem, który był przyjacielem księcia Andrzeja. Multimilioner w 2019 roku popełnił samobójstwo w areszcie śledczym na Manhattanie.

- Przełomowe jest to, że dzień przed ostatnią rozprawą, ujawniono ugodę między Virginią a Jeffreyem na 500 tys. dolarów, że Virginia przestanie pomawiać Andrzeja i inne osoby zamieszane w te eventy. W świetle tych doniesień może to wpłynąć na przebieg procesu - mówiła Sandra Hajduk w Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Sandra Hajduk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości