Gwiazdy

Krzysztof Hanke zaczynał od pracy w kopalni. Czego jeszcze nie wiemy o kultowym Berciku?

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Mateusz Hładki
Krótka piłka z Krzysztofem Hanke
Krótka piłka z Krzysztofem HankeDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Krzysztof Hanke zaprosił nas do konstancińskiej Hugonówki, czyli tamtejszego Domu Kultury. Podczas przerwy w próbach do spektaklu "Aniołki Hankego, czyli Hanke chce kochankę" aktor zmierzył się z osobistymi pytaniami w cyklu "Krótka piłka". Jakim jest mężem, ojcem i dziadkiem?

Krzysztof Hanke prywatnie

Krzysztof Hanke nieczęsto udziela wywiadów. A zwłaszcza tych o życiu osobistym. Dla wielu fanów to cały czas kultowy Bercik z serialu "Święta wojna". Jak sam przyznał w "Krótkiej piłce", nie przeszkadza mu ta "łatka". - Wszyscy tak do mnie wołają i jestem z tym bardzo okej.

Fani mogli go zobaczyć także drugiej części filmu "Kobiety mafii" w reżyserii Patryka Vegi, gdzie wcielił się w sprzedawcę materiałów wybuchowych, a następnie w serialu "Święty" z 2020 roku.

Domownicy zwracają się do aktora równie pieszczotliwie. Hanke wraz ze swoją ukochaną żoną mają dwoje dzieci: Aleksandra i Urszulę. - Ojcem i dziadkiem jestem fantastycznym, a mężem do kitu. Bliscy mówią do mnie Hanek albo Krzysiek - wyznał bohater cyklu Mateusza Hładkiego.

Krzysztof Hanke pracował w kopalni

Krzysztof Hanke to urodzony Ślązak. Przez lata swojej kariery pozostaje wiernym ambasadorem tego regionu. Satyryk na scenie czuje się niczym ryba w wodzie. Zanim jednak zyskał popularność, pracował w kopalni.

- Kiedy wspominam pracę w kopalni, widzę przed oczami Alojzego Bartoszka, który powiedział, że jeśli przeżyję okres kandydacki, to się napije - mówił aktor.

Krzysztof Hanke przepłynął Atlantyk

Aktor postanowił jakiś czas temu kupić jacht i przepłynąć nim Atlantyk. Na szerokie wody nie wybrał się jednak sam, a z rodziną.

- Po wszystkim pomyślałem: "dzięki Bogu, że żyję". Było nudno i w zasadzie bezpłciowo (śmiech). Największym szaleństwem było przepłynięcie właśnie Atlantyku na małej łódce - opowiadał Hanke.

- Moje miejsce na ziemi jest w Brennej, w Warszawie i Ustce - dodał.

Krzysztof Hanke i kontrowersje

Nie każdy wiedział, że Krzysztof Hanke mając 12 lat sięgnął po pióro i napisał powieść erotyczną. Niestety, radosna twórczość nie spotkała się ze zbyt wielką aprobatą pedagogów.

- W zasadzie to nie była powieść erotyczna, tylko poemat pornograficzny. Tak został oceniony przez nauczycieli. Nie było jedynek, więc dostałem dwójkę - wspominał aktor.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości