Gwiazdy, które żałują rozpoczęcia kariery w młodym wieku. "Show-biznes nie jest dobrym miejscem dla dzieci"

Macaulay Culkin
Źródło: Dzień Dobry TVN
Co nowego w świecie gwiazd
Co nowego w świecie gwiazd
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
James Arthur o słodko-gorzkiej miłości
Rozwód Gwyneth Paltrow
Rozwód Gwyneth Paltrow
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Zachary Levi o sławie i byciu superbohaterem
Kto jest największym fanem U2?
Kto jest największym fanem U2?
Filmy na najgorętszych plażach świata
Filmy na najgorętszych plażach świata
Najlepsze filmy o UFO
Najlepsze filmy o UFO
Sukces nie zna wieku
Sukces nie zna wieku
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Matthew McConaughey jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Will Smith jakiego nie znacie
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Kulisy pracy i przyjaźni Matta Damona i Bena Afflecka
Australijczycy podbijają Hollywood
Australijczycy podbijają Hollywood
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Karolina Szymczak zagrała u boku Brada Pitta
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Anna Wendzikowska i Simu Liu
Sława i popularność w młodym wieku wydają się być niezwykle ekscytujące. Niestety nie zawsze tak jest - czasem cena dziecięcej kariery okazuje się zbyt wysoka. Które gwiazdy show biznesu żałują, że ich dzieciństwo minęło w blasku fleszy?

Dziecięce kariery gwiazd

Macaulay Culkin to aktor, którego wszyscy znają z roli Kevina w filmie "Kevin sam w domu". Ta kultowa amerykańska produkcja przyniosła mu niestety nie tylko pieniądze i sławę, ale również liczne uzależnienia oraz trudne terapie.

- To będzie ciekawostka dla Państwa, bo on za ten pierwszy film "Kevin sam w domu" dostał tylko 100 tys. dolarów, ale już każda kolejna propozycja zawodowa, każdy kolejny film - czyli "Moja dziewczyna", "Kevin sam w Nowym Yorku" - to były miliony dolarów, które trafiły na jego konto, choć pod opiekę jego rodziców. To podobno spowodowało, że rodzice zaczęli się kłócić, aż się rozwiedli. I tenże rozwód miał mieć gigantyczny wpływ na stan psychiczny młodego Macaulaya - mówiła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Kolejnym doskonałym przykładem jest Winona Ryder. Przyznała ona w jednym z wywiadów, że sława może doprowadzić do szaleństwa. Tak też się stało w przypadku tej wybitnej aktorki, która swoją karierę rozpoczęła w bardzo młodym wieku, bo mając zaledwie 13 lat. Furtkę do świata show-biznesu otworzył jej film "Sok z żuka".

- Nie ukrywa, że się pogubiła i to bardzo mocno. W jednym z wywiadów mówiła, że spodziewała się, że rola w "Soku z żuka" sprawi, że będzie miała dużo koleżanek, że ludzie w szkole będą ją lubić, a stało się na odwrót. (...) Spadł na nią hejt i ostracyzm środowiska szkolnego, co później odbiło się tym, że zapadła na nerwicę, przeżyła załamanie nerwowe i kleptomanię, za którą trafiła do aresztu - powiedziała dziennikarka.

Drew Barrymore po raz pierwszy przed kamerą stanęła w wieku zaledwie 11 miesięcy. Sławę przyniosła jej jednak rola w filmie Stevena Spielberga "E.T". Od tego momentu aktorka brylowała na pierwszych stronach gazet, przyjmowała kolejne filmowe propozycje i coraz bardziej traciła grunt pod nogami. W wieku lat 10 była już uzależniona od alkoholu. Później pojawiły się narkotyki, a cena sławy i w jej przypadku okazała się być zbyt wysoka. Jak zdradziła Sandra Hajduk, "bardzo wprost mówi o tym, że show-biznes nie jest dobrym miejscem dla dzieci, dla bardzo młodych ludzi".

Kto jeszcze ze znanych młodych gwiazd przypłacił sławę zdrowiem, dowiecie się oglądając materiał wideo.

Wyjątek potwierdza regułę

Są jednak i takie gwiazdy, które z dużą dojrzałością podchodzą do kariery. Takim wyjątkiem jest bijąca rekordy popularności gwiazda serialu "Euforia", 25-letnia Zendaya.

- Zendaya jest takim przykładem dziewczyny, która ma bardzo gruntowne wykształcenie. (...) Ona naprawdę stara się, by to jej wykształcenie było ukierunkowane w tę stronę w którą chce iść, a zdaje się, że chce iść w stronę aktorską i to nie jest przypadek. Nie jest to taka celebrycka kariera - dodała Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Gucci

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?