Zmarła legenda francuskiej piosenki. Françoise Hardy była muzą Micka Jaggera

Francoise Hardy nie żyje
Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Nie żyje Françoise Hardy, legenda francuskiej sceny muzycznej, aktorka oraz ikona lat 60. Gwiazda odeszła w wieku 80 lat po dwóch dekadach zmagań z chorobą nowotworową. Informację o jej odejściu przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jej syn - Thomas Dutronc.

Françoise Hardy nie żyje

Françoise Hardy była gwiazdą francuskiej piosenki i popkultury lat 60. Na początku lat 2000 zdiagnozowano u niej chłoniaka, z którym mierzyła się przez kolejne 20 lat. W 2018 roku otrzymała kolejną diagnozę - nowotwór ucha. Trudności zdrowotne sprawiły, iż nie kryła swojego poparcia dla prawa do eutanazji. Gwiazda zmarła 11 czerwca 2024 roku po długiej chorobie, o czym poinformował na swoim Instagramie jej syn, muzyk Thomas Dutronc.

- Mama odeszła - napisał krótko artysta. 

Kim była Françoise Hardy? 

Françoise Madeleine Hardy przyszła na świat 17 stycznia 1944 roku. Już jako nastolatka wykazywała talent do muzyki - gdy miała 16 lat otrzymała swoją pierwszą gitarę. Jej utwory wpisywały się w modny w latach 60. styl yé-yé, jednak dodawała do nich autorską melancholię. Jednym z przebojów Françoise był utwór z 1962 roku "Tous les garçons et les filles". Poza pisaniem piosenek i koncertowaniem artystka występowała w filmach takich jak: "Męski- żeński: 15 scen z życia", "Grand Prix" czy "Europa canta". Jej talent oraz charyzma sprawiły, że była jedną z najpopularniejszych młodych wokalistek lat 60., zaś Mick Jagger nazywał ją swoją muzą.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: wysokieobcasy.pl

Źródło zdjęcia głównego: jean pimentel / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla