Gwiazdy

Z wizytą w królestwie gitarzysty Perfectu. "Tutaj się kłócą i walczą ze sobą dwie miłości"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Z wizytą w królestwie gitarzysty Perfectu

Dariusz Kozakiewicz to jeden z najlepszych gitarzystów w Polsce. Był związany z grupą Perfect od 1997 roku aż do zakończenia jej działalności w 2021 roku. Dziś stawia na solową karierę, a w domowej pracowni tworzy gitary.

Solowa kariera Dariusza Kozakiewicza

Dariusz Kozakiewicz mieszka w bloku, jego mieszkanie wypełnione jest płytami, gitarami i innymi muzycznymi atrybutami, co nadaje niezwykłego klimatu wnętrzom. Muzyk nie przywiązywał nigdy uwagi do luksusów, bo nie to daje mu szczęście.

- Nigdy nie miałem takich zapotrzebowań na jakieś pałace. Myślę, że czasami taki ogromny pałac, wypełniony pięknymi, drogimi rzeczami powoduje smutek i nieszczęście - wyznał muzyk.

10 lat temu Dariusz Kozakiewicz zaczął tworzyć gitary, a kiedy kupował instrumenty firmowe, to starał się je modyfikować. Muzyk pokazał reporterce Dzień Dobry TVN, jak wykonuje swoje dzieła. Podkreślił, że większość z nich robi dla siebie i tylko dwa komuś podarował.

- Zacząłem je sobie malować, bo lubię to robić, wypoczywam przy tym. Każda z tych gitar jest indywidualna - podkreślił gitarzysta.

Dariusz Kozakiewicz o życiu na scenie

Dariusz Kozakiewicz wspominał także czas, który spędził jako członek grupy Perfect. Zespół zakończył działalność w 2021 roku. Jednak to nie koniec artystycznej kariery muzyka, bo niedawno założył własną kapelę.

- Nazywa się Darek Kozakiewicz Live. Zagraliśmy kilka koncertów, jestem z tego bardzo zadowolony, szczęśliwy, bo mam własny zespół - podkreślił.

Artysta powiedział, że nigdy nie przyszło mu do głowy, by porzucić grę na gitarze. Wyznał natomiast, że ma za sobą trzy małżeństwa. - To jest tak, że tutaj się kłócą i walczą ze sobą dwie miłości. Jedna miłość do kobiety, a druga miłość do muzyki i gitary. Trzeba być tolerancyjnym w stosunku do tego, bo i rodzina jest ważna, i dzieci są ważne, i to wszystko dookoła. A jednocześnie tworzenie, granie też jest bardzo, bardzo istotne, więc to nie jest łatwe - podsumował Dariusz Kozakiewicz.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości