Gwiazdy

Billie Eilish o kryzysie klimatycznym. "Niezbędne są szybkie działania i współpraca"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Co słychać w świecie show-biznesu?

Billie Eilish aktywnie angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska. Ostatnio zabrała głos w związku ze zbliżającym się szczytem klimatycznym ONZ. Doroczne globalne spotkanie w sprawie realizowania polityki klimatycznej rozpocznie się 31 października w Glasgow.

Billie Eilish o zmianie klimatu

Billie Eilish w sprawy dotyczące ochrony środowiska angażuje się od dłuższego czasu. Teraz artystka postanowiła zaapelować o współpracę i szybkie działanie w związku z pogłębiającym się kryzysem klimatycznym.

- W tym roku światowi liderzy decydują o globalnym działaniu, które jest niezbędne w walce z kryzysem klimatycznym dziejącym się w najgorszej dla naszej planety dekadzie. Musimy działać razem i nagłaśniać problemy, nie tylko w naszym interesie, ale też dla przyszłych pokoleń. Niezbędne są szybkie działania i współpraca - podkreśliła artystka.

Szczyt klimatyczny ONZ rozpocznie się 31 października, a zakończy 12 listopada. W tym roku spotkania odbędą się w Glasgow w Wielkiej Brytanii.

Billie Eilish - życie prywatne i zawodowe

Billie Eilish jest amerykańską piosenkarką i twórczynią tekstów. Ma zaledwie 19 lat. Jej utwory mieszczą się w takich gatunkach jak pop i muzyka alternatywna. Jest pierwszą wokalistką, która w jednym roku zdobyła aż pięć najważniejszych nagród muzycznych.

Jej matką jest aktorka Maggie Baird, a ojcem Patrick O'Connell. To znana w show-biznesie para. Billie pierwotnie chciała być tancerką, ale kontuzja sprawiła, że postanowiła zająć się śpiewaniem. Na początku artystycznej drogi pomagał jej brat, Finneas O'Connell, który komponuje i pisze teksty.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości