Basia Ritz o życiu po wygranej w "MasterChefie". Nie wszyscy ją polubili. "Obrażano mnie"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Basia Ritz - co u niej słychać po 10 latach od pierwszej edycji "MasterChefa"?
Basia Ritz - co u niej słychać po 10 latach od pierwszej edycji "MasterChefa"?
Wspólne gotowanie Molskiej i Szelągowskiej
Wspólne gotowanie Molskiej i Szelągowskiej
Gotowanie z braćmi Collins
Gotowanie z braćmi Collins
Małżeńskie gotowanie
Małżeńskie gotowanie
Gotowanie z Dorotą Wellman i naszymi widzami
Gotowanie z Dorotą Wellman i naszymi widzami
Basia Ritz to znana, szanowana restauratorka oraz szefowa kuchni. Dziesięć lat temu wygrała pierwszą edycję programu "MasterChef". Co się zmieniło od tamtej pory? Jak wspomina udział w show? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Basia Ritz o udziale w programie "MasterChef"

Basia Ritz wyznała, że udział w programie "MasterChef" całkowicie odmienił życie jej i jej męża. - To było coś nowego. 10 lat temu [...] to był chyba pierwszy program kulinarny, jaki był w Polsce. Ze wszystkich stron kamery, znane osobowości telewizyjne [...] to było coś, co dało mi wiarę w moje siły - powiedziała Basia Ritz.

Restauratorka dodała, że kiedy wygrała program, ludzie ją rozpoznawali na ulicy, niektórzy pytali, czy mogą sobie zrobić wspólne zdjęcie. Niestety zdarzały się też bardzo nieprzyjemne sytuacje. - Dostawałam groźby, obrażano mnie, obrażano mojego męża, obrażano to, że wyszłam za mąż za Niemca - wyznała i dodała, że dzięki wsparciu męża zdołała sobie z tym poradzić.

Jak udział w programie odmienił życie Basia Ritz i jej męża?

Po 25 latach mieszkania w Niemczech zdecydowali się przenieść do Gdańska, gdzie obecnie wspólnie prowadzą restaurację. - To była radykalna zmiana w moim życiu. Początki były bardzo trudne, ale ja jej to obiecałem. Kiedy trwał program i widziałem, że dobrze jej idzie, powiedziałem: "jeśli wygrasz, otworzymy tę restaurację, o której marzysz całe życie". Teraz razem pracujemy. Ona jest szefem. Ja byłem wcześniej - powiedział Uli Ritz, mąż Basi. - Uli był 15 lat moim szefem w kancelarii, a teraz on jest moją prawą ręką - dodała Basia Ritz.

Czy ma kontakt z jurorami programu? O czym teraz marzy? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Aleksandra Rogowska - Lichnerowska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości