Aranżacje wnętrz

Rękodzieło, czyli jak samodzielnie urządzić swój dom. "Pomysłów jest co niemiara"

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Urządzanie domu wcale nie musi oznaczać katalogowych mebli i gotowych rozwiązań. Wystarczy trochę cierpliwości i kreatywności, a nasze wnętrza nabiorą niepowtarzalnego i wyjątkowego charakteru. Trudne czasy? To nie przeszkoda. Teraz mamy sporo wolnych chwil, aby tworzyć rękodzieło. Jak się za to zabrać - opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.

Domowe rękodzieło

Co robić podczas kwarantanny? Domowe rękodzieło. Twórcze zajęcie skutecznie zajmie nam czas, a do tego zrelaksuje i pozwoli się wyciszyć. Pomysłów jest naprawdę wiele, samodzielnie wykonać możemy zarówno dekoracje do domu, jak i zabawki dla dzieci.

Pomysłów jest co niemiara i ja zostałam zasypana ostatnio. Ogłosiłam w Internecie, że chciałabym pokazać w telewizji domowe rękodzieło. Odezwało się chyba z 200 dziewczyn z całej Polski

– powiedziała Ewa Mierzejewska.

Przedmioty kreatywnych Polek

Ewa Mierzejewska pokazała przedmioty, jakie wykonały kreatywne kobiety z całej Polski. Jesteście ciekawi?

Wśród nadesłanych rzeczy znalazły się m.in. zwierzaki wykonane z wełny czesankowej. Ich autorka, Kasia Walczak, zdradziła, że na zrobienie jednego małego ptaszka wystarczy jej dzień, na nieco większe dzieła, kilka dni pracy.

Lalki zrobione na szydełku to dzieło Marzeny Brandt. Wypełnione silikonowymi, antyalergicznymi kulami są odpowiednie nawet dla osób uczulonych.

Zuzanna Gaszyńska zaproponowała przedmioty ręcznie ozdabiane różnymi technikami. Jak przyznała, inspiruje ją Daleki Wschód, a swoją twórczość wykorzystuje do medytowania.

Małgosia Rzewucka tworzy koła dekoracyjne na ścianę. To piękne, delikatne i przypominające hinduskie mandale ozdoby.

Powrotem do zajęcia, którym zajmowały się dawniej nasze babcie, są hafty. Luiza Krolczuk zajmuje się tworzeniem obrazów wykonanych techniką haftu krzyżykowego. Jest to doskonałe zajęcie medytacyjne, które pozwala się uspokoić i wyciszyć. Inną techniką jest haft płaski na tamborkach, który może posłużyć nam zarówno jako ozdoba na ścianę, jak i na obrusie.

Wśród rękodzieła nie zabrakło także słynnej makramy i kwietników. Te ozdoby przeżywają swój wielki renesans. Nic dziwnego, bo doskonale wpisują się w modny styl boho we wnętrzach.

Zachęcam serdecznie do tego, żeby tworzyć takie rzeczy w domu. To jest świetny relaks, odskocznia od tej całej sytuacji, którą mamy i przede wszystkim mamy rzezy unikalne, których nie można kupić w żadnym sklepie

– powiedziała Ewa Mierzejewska.

Są też rodziny, które domowymi sposobami tworzą ze swoich wnętrz prawdziwe cuda. Ściana ombre czy wiszą półki? Zobaczcie wideo.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości