Profilaktyka zdrowia

Młodzi Francuzi zyskają dostęp do bezpłatnych prezerwatyw. "To mała prewencyjna rewolucja"

Profilaktyka zdrowia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
kobieta, która trzyma prezerwatywę

We Francji szykuje się niemała rewolucja. Prezydent Emmanuel Macron poinformował, że od przyszłego roku młodzi uzyskają znacznie łatwiejszy dostęp do antykoncepcji. W jakiej formie i gdzie będą mogli się po nią zgłaszać? 

Bezpłatne prezerwatywy dla młodych Francuzów

Już od przyszłego roku (od 1 stycznia 2023 roku) młodzi Francuzi między 18. a 25. rokiem życia uzyskają dostęp do bezpłatnych prezerwatyw. Aby je otrzymać, będą musieli jedynie udać się do apteki. - To mała prewencyjna rewolucja - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron podczas debaty poświęconej zdrowiu młodzieży.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

Rządzący zdecydowali się wprowadzić przepisy ułatwiające dostęp do antykoncepcji po to, aby zmniejszyć liczbę niechcianych ciąż wśród młodych Francuzów.

Dostęp do antykoncepcji we Francji

Warto dodać, że zgodnie z obowiązującym we Francji regulacjami prezerwatywy podlegają refundacji. Z takiego rozwiązania mogły skorzystać osoby, którym lekarz lub położna przepisał prezerwatywy, jako środek mający chronić przed AIDS i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Boy_Anupong/Getty Images

Pozostałe wiadomości