kaszel

  kaszel

  Kaszel najczęściej bywa określany jako mokry lub suchy. Każdy z nich może mieć wiele przyczyn, mogą mu towarzyszyć inne objawy, może mieć rozmaity przebieg. Istotna jest znajomość sposobów radzenia sobie z kaszlem u niemowlaka.

  Domowe inhalacje potrafią w skuteczny, bezinwazyjny i tani sposób zwalczyć katar, ból zatok czy kaszel. Jednak w przypadku ostrych stanów chorobowych, niezbędny jest zakup odpowiedniego inhalatora. O rodzajach inhalacji i metodach ich wykonywania rozmawialiśmy z Panem Tabletką, czyli farmaceutą Marcinem Korczykiem.

  Jak zrobić syrop z sosny? Które pędy najlepiej się do tego nadają? W cyklu Naturalnie! Agnieszka Cegielska opowiedziała o cudownych właściwościach sosny oraz zastosowaniu jej młodych pędów, pączków, kory, żywicy i drewna. Z pędów, poza syropem, można zrobić również sałatkę albo nalewkę. Co jeszcze? Wiemy, że pyłki sosny uczulają. Czy to znaczy, że sosnowa kuracja nie jest dla każdego? Na to pytanie Agnieszka Cegielska odpowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Jesienne przeziębienia nie omijają także naszych zwierzaków. Jak rozpoznać pierwsze objawy infekcji? Czy pies może mieć kaszel lub katar? I czy można podawać pupilom lekarstwa dla ludzi?

  Syrop z cebuli, mleko z czosnkiem, mleko z miodem... i z czosnkiem - to babcine sposoby na przeziębienie. Jakie są jeszcze inne metody na zwalczenie kataru, bólu gardła i kaszlu? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. A jakie są Wasze sposoby na przeziębienie? Wpisujcie poniżej w komentarzach!

  Problem łysienia spędza sen z powiek nie tylko mężczyznom, ale także kobietom. W Dzień Dobry TVN doktor Izabela Tilszer - specjalistka medycyny estetycznej powiedziała o przyczynach wypadania włosów oraz najnowszych metodach leczenia łysienia.

  Około czterdzieści procent Polaków jest na coś uczulonych. Co uczula nas najczęściej i jak z tym walczyć? Ile osób, pomimo uciążliwej i zdiagnozowanej alergii, w ogóle się nie leczy? Czy wynika to z niewiedzy, tempa życia, a może z lenistwa? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był alergolog dr Piotr Dąbrowiecki.

  Inaczej zwany koklusz. Głównym jego objawem jest męczący i notoryczny kaszel. Jakie są jeszcze objawy tej zapomnianej, acz groźnej, choroby? Jakie bakterie odpowiadają za inkubację choroby? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był pediatra dr Leszek Bill.