Związki i seks

Dzięki temu przedmiotowi spotęgujesz doznania seksualne. Każdy ma go w domu

Związki i seks

Autor:
Justyna
Piąsta
kobieta całuje mężczyznę
fizkes/Getty ImagesPartnerzy w sypialni

Intymne chwile w sypialni można urozmaicić za pomocą jednej rzeczy, którą z pewnością każdy ma na swoim łóżku. Kiedy śpimy, zwykle kładziemy poduszkę pod głowę, jednak w trakcie stosunku, można podłożyć ją pod dolną część pleców - w okolicach odcinka lędźwiowego lub pod pośladki. Ten prosty trik zintensyfikuje doznania obojga partnerów podczas zbliżenia. Jak to działa?

Czy warto korzystać z poduszki w trakcie seksu?

Warto próbować nowych rzeczy i odkrywać nieznane dotąd sposoby na zwiększenie przyjemności - ta zasada sprawdza się zarówno w życiu codziennym, jak i w sypialni, podczas miłosnych uniesień zakochanych. W trakcie seksu przydatnym gadżetem może okazać się zwykła poduszka, która wykorzystana w umiejętny sposób, spotęguje doznania zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Małgosia Heretyk i Ernest Musiał spodziewają się córki
Małgosia Heretyk i Ernest Musiał spodziewają się córki
wideo 2/12

- Kiedy partnerka wkłada poduszkę pod biodra lub pod pośladki, to miednica unosi się. Wówczas partner, kiedy jest na górze, może się ustawić pod takim kątem, by być jeszcze bliżej partnerki i mieć łatwiejszy dostęp do pochwy, a co za tym idzie, może pogłębić penetrację - powiedziała lek. gin. Joanna Kamińska. - Podniesione bioder umożliwia również lepszy dostęp penisa do punktu G kobiety, czyli bardzo unerwionej ściany pochwy. Dzięki poduszce, na której leży kobieta, mężczyzna ma też korzystniejszy dostęp do łechtaczki, więc może zapewnić ukochanej nie tylko orgazm pochwowy, ale również łechtaczkowy - dodała ginekolog.

Pozycje seksualne z wykorzystaniem poduszki

Poduszkę z powodzeniem mogą wykorzystywać i kobiety, i mężczyźni. W jakich pozycjach seksualnych najlepiej się sprawdzi?

- Kiedy partnerka leży na plecach, może położyć poduszkę pod dolną część pleców, czyli w okolicach odcinka lędźwiowego lub pod biodrami czy pośladkami. Wszystko zależy od tego, gdzie będzie jej najwygodniej, by mogła swobodnie leżeć bez uczucia dyskomfortu. Wówczas partner powinien znajdować się na górze. Sytuację można odwrócić, czyli mężczyzna może włożyć poduszkę pod biodra, a kobieta będzie dominować, siedząc na partnerze. Partnerka może też, leżąc na brzuchu, włożyć poduszkę pod brzuch, dzięki czemu zwiększą się doznania w pozycjach, kiedy partner jest z tyłu - wskazuje ginekolog Joanna Kamińska.

Można też eksperymentować z rodzajami poduszek. Niektórzy poczują większe doznania przy bardziej miękkich, puchowych poduszkach, inni zaś podkładając pod biodra te twardsze - będą bardziej stabilne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości