Związki i seks

Picie wody przed stosunkiem poprawi wasz seks. Ginekolog wyjaśnia, dlaczego

Związki i seks

Autor:
Justyna
Piąsta
Kobieta i mężczyzna w łóżku

W sieci i na forach dyskusyjnych krąży wiele teorii na ten temat picia wody przed intymnym zbliżeniem, włącznie z tym, kiedy należy skorzystać z toalety - przed czy po stosunku. Czy faktycznie ma to znaczenie? Ginekolog wyjaśnia, co należy zrobić.

Nawodnienie a seks

Picie wody ma tyle zalet, że aż trudno je zliczyć. Odpowiednie nawodnienie usprawnia pracę narządów wewnętrznych, przyspiesza proces trawienne, a także wydalanie toksyn z organizmu. Ponadto ujędrnia skórę, pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną i reguluje ciśnienie krwi. To jedne z wielu powodów, dla których warto często sięgać po butelkę z wodą.

Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl

Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
Ewa Zawada o presji, marzeniach i zaburzeniach lękowych
wideo 2/19

O piciu wody rzadko mówi się w kontekście seksu, a jak się okazuje, w tym temacie to również ma istotne znaczenie. - Nawodnienie przed stosunkiem pomaga nawilżyć organizm od środka, w tym pochwę. Przyspiesza krążenie krwi, a także stymuluje pracę pęcherza do częstszego oddawania moczu, co pomoże w zapobieganiu infekcji układu moczowego - powiedziała lek. gin. Joanna Kamińska.

Wizyta w toalecie po stosunku

Mówiąc o piciu wody i seksie, warto wiedzieć, kiedy panie powinny skorzystać z toalety, by opróżnić pęcherz. Lepiej to zrobić przed zbliżeniem czy po?

- Oddawanie moczu po stosunku jest bardzo ważne i lepiej jest wypróżnić się po seksie niż przed nim. Nie znaczy to jednak, że powinnyśmy wstrzymywać mocz, bo to może zwiększyć ryzyko występowania infekcji pęcherza i dróg moczowych. Jeśli czujemy, że pęcherz jest pełny, skorzystajmy z toalety, a później wypijmy szklankę wody - powiedziała Kamińska. - Podczas seksu bakterie, nasze, jak i partnera, mogą przedostać się do cewki moczowej. Kiedy po zbliżeniu oddajemy mocz, to wraz z nim pozbywamy się drobnoustrojów, a to zmniejsza możliwość powstawania infekcji intymnych, w tym zapalenia pęcherza. Oprócz tego, po seksie należy pamiętać, by wziąć prysznic i opłukać miejsca intymne od przodu do tyłu. Kierunek jest istotny, gdyż w ten sposób nie przeniesiemy bakterii z rejonu odbytu do okolic ujścia cewki moczowej. Wypicie szklanki wody przed stosunkiem to jak najbardziej dobry pomysł, a później, warto udać się do toalety - wyjaśniła ginekolog.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości