Technologia

Wiadomości w folderze "Inne" na Messengerze. Jak je odczytać i co może do nich trafiać?

Technologia

kobieta pisze na messenger

Czasem się zdarza, że wiadomości na Messengerze nie docierają do nas i czekają na odkrycie w folderze "Inne". Trafiają tam od różnych nadawców, zwykle tych, których nie ma na naszej liście znajomych. Jak działa algorytm Facebooka i w jaki sposób znaleźć ukryte wiadomości?

Czym jest folder "Inne" w aplikacji Messenger?

Folder, który zawiera ukryte wiadomości w Messengerze większość kojarzy z nazwą "Inne". To niewidoczne na pierwszy rzut oka miejsce, do którego trafiają wiadomości, które zawierają prośby o zgodę na ich otrzymanie. Pojawienie się tej opcji w Messengerze związane jest z polityką bezpieczeństwa użytkowników Facebooka. Serwis oddziela niektóre wiadomości od głównego chatu i umieszcza je w osobnym miejscu do czasu weryfikacji, aby chronić użytkowników przed spamem i innymi niechcianymi konwersacjami. Zdarza się jednak, że nie wszystkie wiadomości zostają odpowiednio "przefiltrowane".

Jakie wiadomości mogą trafić do folderu "Inne"?

  • Wiadomości od osób, których nie mamy w gronie znajomych – to zdecydowana większość zawartości folderu "Inne" w aplikacji Messenger.
  • Spam – osobny folder ze spamem znajduje się w "Innych", jednak większość wiadomości, które portal zakwalifikuje do tej grupy, wcale się nie wyświetli. W prośbach o zaakceptowanie można zobaczyć jedynie to, co oszuka algorytm Messengera.
  • Wiadomości od ignorowanych i zablokowanych osób – każdy użytkownik Facebooka może ustawić sobie ignorowania aktywności innego użytkownika, a nawet jego zablokowanie.

Gdzie znajduje się folder "Inne" w aplikacji Messenger?

Folder "Inne" w Messengerze składa się z dwóch zakładek: "Możesz znać" i "Spam". Pierwsza z nich zawiera wiadomości od osób, których nie ma w gronie znajomych, a które chcą nawiązać kontakt. Facebook wysyła powiadomienie o tym, że dana osoba prosi o zgodę na przesłanie wiadomości. Inaczej jest w przypadku spamu. O tych Facebook nie powiadamia.

To, co portal uzna za spam znajduje się w spamowej zakładce dotąd, aż użytkownik otworzy folder i wyświetli jego zawartość. Ochrona bezpieczeństwa użytkowników to nie tylko blokowanie podejrzanych wiadomości, ale też przesyłanych multimediów: zdjęć, filmów, linków, załączników.

Obce osoby mogą rozsyłać linki zawierające wirusy, oszustwa, pornografię czy materiały propagujące mowę nienawiści, dlatego wszelkie pliki można przesyłać dopiero po otrzymaniu zgody na nawiązanie kontaktu. To rozwiązanie jest bardzo doceniane przez użytkowników Messengera, szczególnie rodziców dzieci, które z niego korzystają, ponieważ chroni ich przed nieodpowiednimi treściami i zaczepkami. Dodatkowo jest to zabezpieczenie przed atakami hakerskimi czy oszustwami.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: Co zrobić, gdy ktoś włamie się na twoje konto w sieci?

Autor: Diana Ryściuk

Pozostałe wiadomości