Styl życia

Nauczycielka z Panamy wzięła udział w Marszu Niepodległości. "Cały czas chciałam doświadczać tego, co Polacy"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kim jest Tamara z Marszu Niepodległości?

Tamara Malcolm Stephens pracuje w jednej z warszawskich szkół językowych. Od czterech lat stara się poznawać polską kulturę i związane z nią tradycje, dlatego po raz kolejny wzięła udział w marszu z okazji Dnia Niepodległości. W Dzień Dobry TVN nauczycielka angielskiego z Panamy opowiedziała o swoim życiu w kraju nad Wisłą oraz o emocjach związanych z pochodem, który przyniósł jej nieoczekiwaną popularność.

Tamara Malcolm Stephens o życiu w Polsce

Tamara Malcolm Stephens przyszła na świat w Panamie, jednak już od ponad 10 lat mieszka na terenie Europy. Do Polski przyjechała z nadzieją na rozwój kariery zawodowej. Bardzo szybko odnalazła się w nowych realiach i postanowiła osiąść w nadwiślańskiej stolicy na stałe.

Moje życie w Polsce jest super. Sama jestem zaskoczona, jak świetnie się dostosowałam do Warszawy

- wyznała nauczycielka, która znalazła zatrudnienie w amerykańskiej szkole językowej.

Tamara już od czterech lat bierze udział w marszach z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku jej zdjęcie z pochodu trafiło na pierwsze strony gazet, zyskało także nieprawdopodobną popularność w sieci. Co ciekawe, uczniowie Tamary namawiali ją, by zrezygnowała z uczestnictwa w tegorocznej manifestacji. Nauczycielka nie posłuchała ich rad i zupełnie nieoczekiwanie stała się sławna.

Tamara Malcolm Stephens o patriotyzmie

Zdjęcie Tamary z Marszu Niepodległości wzbudziło nie lada sensację w Internecie. Ciemnoskóra kobieta w biało-czerwonym wianku na głowie z pewnością zapadła też w pamięć uczestnikom pochodu. Nauczycielka od lat stara się poznawać polską kulturę, a Narodowe Święto Niepodległości jest według niej niezwykle ważnym jej elementem.

- Urodziłam się w Panamie, u nas to też jest miesiąc patriotyczny. 3 listopada to Dzień Flagi Narodowej, w tym miesiącu przypada też nasz Dzień Niepodległości. U nas są to ogromne święta, obchody - wyjaśniła.

Tamara Malcolm Stephens docenia nie tylko patriotyczną postawę Polaków, ale także nadwiślańskie tradycje kulinarne. Uwielbia pierogi, placki ziemniaczane i żurek. Co więcej, w Warszawie mieszkają jej przyjaciele i rodzina, dlatego nie wyobraża sobie życia w innym mieście.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Justka Rojek-Linda/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości