Jak pozbyć się pająków z domu? Pomoże w tym popularne zioło

Aktualizacja:
Autor:
Katarzyna
Oleksik
Co może nas użądlić?
Co może nas użądlić?Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Pająki to owady, które można spotkać praktycznie w każdym domu. Mimo że nie są groźne, to nie są mile widzianymi gośćmi. Zatem, jak się ich pozbyć, nie robiąc im przy tym krzywdy? W tym może nam pomóc popularne zioło.

Jak mięta odstrasza pająki?

Większość z nas nie lubi pająków i nie chce ich mieć w domu czy w mieszkaniu. Niestety wraz z nadejściem chłodniejszych dni owady te częściej wchodzą do naszych domostw z nadzieją, że uda im się znaleźć bezpieczne schronienie. Co zrobić, aby odstraszyć pająki, a jednocześnie nie robić im krzywdy? W tym może nam popularne zioło - mięta.

Pająki bardzo nie lubią zapachu mięty, dlatego, aby nie wchodziły do naszych mieszkań należy kilka listów świeżego zioła umieścić w małym słoiku i zalać niewielka ilością wódki. Specyfik należy postawić w pobliżu drzwi lub miejsc, w których pająki pojawiają się najczęściej.

Sposoby na pająki. Jak się ich pozbyć?

Specyfik na bazie mięty to niejedyny sposób na pająki. Owady skutecznie również odstraszy mieszanka wody z octem. W tak przygotowanym roztworze należy zamoczyć ściereczkę i przetrzeć nią meble i zakamarki, w których najczęściej pojawiają się pająki. Jeśli zapach octu nam nie odpowiada - możemy go zastąpić sokiem z cytryny.

Warto dodać, że pająki możemy odstraszyć dzięki specjalnym elektrycznym urządzeniom. Wytwarzają one ultradźwięki, których nie znoszą. Za takie urządzenia trzeba zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Samuele Seguso/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości