Nauczycielka szarpnęła ją za włosy. Sugerowała też wizytę u fryzjera. Prawnik komentuje: "Łapy precz"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Parenting.pl

Pewna TikTokerka opowiedziała historię o tym, jak nauczycielka nadużyła wobec niej swojej władzy. Kobieta szarpnęła ją za włosy i sugerowała, by je obcięła. Sprawę skomentował popularny w sieci prawnik.

Szarpnęła uczennicę za włosy

TikTokerka @tonatika opowiedziała niedawno o przykrej sytuacji, której doświadczyła w 2018 roku. Natalia ma naturalnie kręcone włosy, ale pewnego dnia przyszła do szkoły w wyprostowanych pasmach, przez co wyglądały one na bardzo długie. Gdy nastolatka jadła obiad na stołówce, nagle poczuła, że ktoś szarpnął ją za włosy.

Prawo

Nadchodzą zmiany w Kodeksie Pracy
Nadchodzą zmiany w Kodeksie PracyDzień Dobry TVN
wideo 2/5

- Przerażona odwracam się, patrzę, a tu nauczycielka - tłumaczyła. - Trzyma mnie za włosy, nachyla się nade mną, zbliża się do mojej twarzy i mówi: "Słuchaj, powinnaś sobie ściąć te włosy, takie długie włosy nie są estetyczne, jak je zetkniesz, to będzie ci lepiej" - dodaje. 

Prawnik o zachowaniu nauczycielki

Dziewczyna podkreśliła, że zachowanie nauczycielki sprawiło, że poczuła się bardzo niekomfortowo. Całe zdarzenie miało miejsce przy jej kolegach. - Miałam łzy w oczach, [...] zaczęłam się zastanawiać, że może rzeczywiście mam za długie te włosy - podsumowała. Nagranie Natalii stało się popularne w sieci. Do tej pory obejrzało je prawie 135 tysięcy osób.

Film dotarł też do prawnika Marcin Kruszewskiego, który wyjaśnił, czym grozi tego typu zachowanie nauczycieli wobec uczniów.

- Łapy precz od twoich włosów. Nauczyciel nie ma prawa nawet ich dotknąć - zaznaczył. Ekspert dodał, że w ten sposób kobieta naruszyła nietykalność nastolatki, co jest przestępstwem. - Narusza też twoje dobra osobiste i może odpowiadać dyscyplinarnie. Szkoła nie może regulować kwestii twojej fryzury, a jedynie ubiór uczniów - podsumował prawnik.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Elva Etienne/TikTok/Prawomarcina