Styl życia

Luksusowa dieta psów królowej Elżbiety II. Jak wyglądało menu pupili monarchini?

Styl życia

Aktualizacja:

Były kucharz królowej Elżbiety II zdradził, jak wyglądała dieta ukochanych pupili monarchini. Jak się okazuje, psy jadły bardzo luksusowe dania. Co przez lata znajdywało się w ich miskach? Te dania mogą was zaskoczyć.

Królewskie życie psów Elżbiety II

Elżbieta II znana jest ze swojej wielkiej miłości do zwierząt. Psy rasy Welsh Corgi Pembroke od lat gościły na królewskim dworze i traktowane były w iście królewski sposób. Były kucharz monarchini, który na dworze służył przez 15 lat, postanowił zdradzić pewne ciekawostki. Darren McGrady w jednym z odcinków swojego kanału na YouTube wyjawił, co jadały pupile królowej. Psy miały swoje specjalne, luksusowe menu.

Menu psów królowej Elżbiety

Królowa Elżbieta II w Pałacu Buckingham gościła 12 przedstawicieli rasy Welsh Corgi Pembroke. Psy traktowane były jak przyjaciele domu. W kuluarach mówiono nawet, że ukochanym zwierzakom królowa pozwalała na wszystko to, czego zabraniała członkom swojej rodziny. Psy od zawsze cieszyły się specjalnymi przywilejami, miały własnych opiekunów oraz kucharza. Jak przyznał, Darren McGrady, czworonogi najbardziej lubiły jeść mięso królika oraz wątróbkę z kapustą i ryżem. Kucharz zdradził również, że królowa często karmiła psy osobiście.

W 2018 roku zmarł ostatni pies królowej o imieniu Whisper. Elżbieta II bardzo przeżyła śmierć pupila, a zwierzaki rasy corgi ostatecznie zniknęły z pałacu Buckingham.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości