Styl życia

Jaki wybrać prezent na wieczór kawalerski? Pomysły na upominki

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk

Prezent na wieczór kawalerski powinien być zawsze dopasowany do charakteru przyszłego pana młodego, ale po wypełnieniu tego kryterium, możemy pozwolić sobie na dużą dowolność. Często też to partnerki pomagają swoim partnerom bądź jego przyjaciołom w wyborze prezentu na taki wieczór. Zastanawiając się więc, jaki prezent na kawalerski wybrać, nie bójmy się improwizacji i unikajmy rozwiązań łatwo przewidywalnych. Co wybrać na prezent na wieczór kawalerski?

Prezenty na wieczory kawalerskie to jedne z ważniejszych aspektów całej imprezy. Nie tylko dlatego, że każdy lubi je otrzymywać, lecz również ze względu na ich charakter. Na wieczór kawalerski można wybrać śmieszny upominek lub grę towarzyską, która rozbawi wszystkich do łez. Części z panów z pewnością do gustu przypadną bardziej pikantne pomysły prezentów kawalerskich - np. zabawki i gry erotyczne. Jeśli przyszły pan młody jest osobą aktywną fizycznie, to można kupić mu nie tylko przedmiot, ale też wrażenia, np. ze skoku ze spadochronem lub jazdy off-road.

Co kupić na wieczór kawalerski?

Prezent na kawalerski powinien być wyjątkowy. Wbrew pozorom wybór oryginalnego prezentu na wieczór kawalerski wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Bardzo wiele zależy w tym aspekcie od indywidualnego charakteru i preferencji przyszłego pana młodego, dlatego warto już wcześniej się w tej kwestii rozeznać.

Stereotypowo, a więc nie zawsze zgodnie z prawdą, wieczory kawalerskie postrzegane są w naszej kulturze jako ostatnie momenty wolności mężczyzny. Mówi się bowiem, że nie ma już po nich powrotu. Z tego powodu tak popularne są prezenty mniej lub bardziej erotyczne. To jednak nie jedyny rodzaj prezentu, na który możemy się zdecydować.

Elegancki lub praktyczny pomysł na wieczór kawalerski

Jeżeli pan młody posiada jakieś wieloletnie hobby, warto podczas takiej okazji sprawić mu radość, która nie przeminie wraz z wieczorem kawalerskim. Przykładem może być kolekcja klocków lub model samochodu. Przyjaciele solenizanta mogą także połączyć siły i zrzucić się na jeden wspólny i większy prezent. Takim podarunkiem na wieczór kawalerski może być przykładowo nowoczesny rower lub ekskluzywny zegarek. Prezenty takie o tyle są udane, że będą w praktyce służyły przyszłemu małżonkowi przez długi czas.

Z drugiej strony, jak wiadomo, wieczór kawalerski to przede wszystkim… impreza i powinna być jak najlepsza! Nie bójmy się zatem sprawić prezentu, który będzie nieco rubaszny lub po prostu kontrowersyjny. Śmieszne prezenty, nawet stawiające przyszłego pana młodego w nieco kompromitującej sytuacji, mogą okazać się świetnym motorem napędowym przyjęcia, o ile oczywiście wszyscy jej uczestnicy podchodzą do sprawy z dystansem.

Zabawne pomysły na prezenty

Jednymi z najpopularniejszych pomysłów na prezent na kawalerski są śmieszne, symboliczne upominki, dotyczące szeroko rozumianego małżeństwa. Dzięki temu, że rynek prezentów na wieczory kawalerskie jest w Polsce bardzo rozwinięty, bez trudu znajdziemy krawaty z dowcipnymi napisami, książkowe poradniki małżeńskie, zawierające w środku alkohole, zabawne kieliszki do wódki czy też oryginalne t-shirty i inne elementy męskiej garderoby. Dużą popularnością cieszą się "gadające piloty" i upominki związane z alkoholem - kufle do piwa z napisami pokroju "ostatni taki wieczór", stylizowane wódki czy też całe beczki piwa.

Kierując się atmosferą wieczoru, warto rozważyć prezent towarzyski, np. grę planszową, w którą będą mogli zagrać wszyscy uczestnicy imprezy. Szczególnie sprawdzą się gry polegające na rywalizacji.

Gadżety na wieczór kawalerskie

Na liście możliwych do wybrania prezentów na wieczór kawalerski nie może zabraknąć gadżetów erotycznych. Już samo ich wręczenie przyszłemu panu młodemu spotka się z niejedną salwą śmiechu, co sprzyjać będzie udanemu wieczorowi. W tym zakresie możemy wybierać spośród różnych drobnych upominków, takich jak zabawne edycje Kamasutry dla żon czy kostki z pozycjami seksualnymi.

Wybór konkretnego, nieco niegrzecznego prezentu zależy jednak przede wszystkim od charakteru narzeczonego. Pamiętajmy, że tego typu upominek nie zawsze się sprawdzi, jeśli, przykładowo, pan młody ma bardziej konserwatywne poglądy lub po prostu nie przepada się uzewnętrzniać w podobnej tematyce podczas spotkań towarzyskich - nawet w trakcie wieczoru kawalerskiego.

Prezent na kawalerski - pomysły "na sportowo"

Jeśli zastanawiamy się, co wybrać na prezent na wieczór kawalerski i wciąż nie możemy się zdecydować, to na szczęście pozostaje jeszcze jedna alternatywa - prezenty z adrenaliną. Bynajmniej nie chodzi tutaj o substancję chemiczną, lecz o podarunek konkretnej atrakcji: przejazdu quadem, samochodem terenowym lub wyścigowym Ferrari, skoku ze spadochronem, wyjścia na strzelnicę czy też lotu w tunelu aerodynamicznym.

Chociaż z jednej strony prezent taki nie zostanie wykorzystany podczas wieczoru kawalerskiego, to jednak jego niewątpliwą zaletą jest oryginalność i fakt, że z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez przyszłego męża.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Katarzynki - zapomniane święto dla kawalerów

Katarzynki – zapomniane święto dla kawalerów
Katarzynki – zapomniane święto dla kawalerów

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: mediaphotos/Getty Images

Pozostałe wiadomości