Styl życia

Jak modnie nosić skarpety? "Dziewczyny, ściągamy rajtki"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Małgo Fall
Skarpetkowy savoir-vivre
Skarpetkowy savoir-vivreDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Skarpetki zakładamy każdego dnia, ale czy zawsze robimy to dobrze? Trendy i zasady ich noszenia zmieniają się na tyle szybko, że można się pogubić. Szczególnie, że skarpetki w parze z sandałami zaczęły gościć już na czerwonym dywanie. O savoir vivre w tym zakresie opowiedziała w Dzień Dobry TVN stylistka Marta Pożarlik.

Skarpety męskie - jak nosić?

Nasz reporter Robert Stockinger przyznał, że nie lubi, kiedy przy eleganckim bucie widać gołą skórę. Tymczasem coraz modniejsze są wzorzyste skarpety. Ale czy zawsze i wszędzie pasują?

- Na spotkania biznesowe stawiamy na takie, które będą długie i gładkie. Kolor skarpetki dobieramy pod kolor spodni - powiedziała Marta Pożarlik, stylistka. - Stopki nie powinny wystawać poza cholewkę buta - dodała.

Skarpety do sportowej stylizacji

Nawet kiedy decydujemy się na sportową stylizację, warto dobrać odpowiednie dodatki. Nie zawsze do krótkich spodenek będzie pasowała wysoko podciągnięta skarpeta.

- Skarpetka do kostki będzie wyglądała estetycznie i ładnie. Kolorowa wysoka skarpeta sprawdzi się do długich spodni. A do szortów możemy założyć wysokie białe tenisowe skarpety

Skarpety do balerin

Baleriny to jedne z najbardziej popularnych butów damskich. Często jednak są problematyczne, jeśli chodzi o dobór skarpety.

- Starajmy się, żeby stopka nie wystawała poza cholewką buta. Są teraz stopki z silikonowymi zapiętkami, więc ładnie przyklejają się do stopy - mówiła nasza stylistka.

Skarpety do złotych butów

Trwa czas wesel, chrzcin, komunii. Pojawiają się złote buty, a w nich... rajstopy.

- Tam z przodu będzie widoczny szef... Noga wygląda pięknie bez skarpetki i rajstopy. Dziewczyny, ściągamy rajtki - mówiła Marta Pożarlik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Małgo Fall

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości