Pracowała nad animacją twarzy w kinowym hicie Jamesa Camerona. "Od dzieciństwa miałam obsesję na punkcie rysowania"

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Z Koszalina do wielkiego kina
Z Koszalina do wielkiego kina Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Izabela Poznańska miała okazję pracować przy największych hollywoodzkich produkcjach. Na długiej liście jej sukcesów wyróżnia się chociażby udział w tworzeniu animacji twarzy do obrazu "Avatar: Istota wody" w reżyserii Jamesa Camerona. W Dzień Dobry TVN utalentowana graficzka komputerowa odsłoniła kulisy swojej pracy w branży filmowych efektów specjalnych.

Izabela Poznańska - polska graficzka, która podbiła Hollywood

Izabela Poznańska może poszczycić się wieloma sukcesami. W ciągu wieloletniej kariery absolwentka Politechniki Koszalińskiej pracowała między innymi nad grami komputerowymi i czołówką Igrzysk Olimpijskich, aż w końcu trafiła do świata filmu. Jej nieprzeciętny talent został doceniony w Hollywood.

- To są lata kształcenia się i lata ćwiczeń praktycznych (...). Musiałam szlifować swoje umiejętności i pokazywać różne prace w Internecie - przyznała uznana graficzka komputerowa. Dodała też, że niezwykła pasja towarzyszyła jej od najmłodszych lat.

- Od dzieciństwa miałam obsesję na punkcie rysowania. Później, w wieku 12 lat, jak dostałam pierwszy komputer i mój brat uruchomił grę "Tomb Raider", to stwierdziłam, że muszę w tym pracować - zdradziła słupszczanka.

Izabela Poznańska o pracy nad filmem "Avatar: Istota wody"

Izabela Poznańska miała szansę pracować nad wieloma hollywoodzkimi produkcjami. Zajmowała się między innymi tworzeniem animacji twarzy do filmu Jamesa Camerona, "Avatar: Istota wody".

- Jeśli chodzi o skanowanie aktorów, to tym zajmowała się ekipa techniczna (...). Ja dostawałam już zeskanowane modele postaci, aktorów, wraz z zdjęciami oraz nagraniami wideo z grą aktorską (...). Modelowałam wszystkie te twarze, głównie ich ekspresję - wyjaśniła rozmówczyni Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika, jednocześnie zdradzając swoje plany na przyszłość.

- W dotarciu na szczyt najfajniejsze jest to, że się tam dotarło (...). Teraz już nie chcę uczestniczyć w następnych częściach. Chcę sama się spełniać, przy tworzeniu własnych produkcji, animacji - zapewniła utalentowana graficzka komputerowa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości