Hobby

Czy można się nauczyć tańczyć w zaledwie kilka godzin? Nasi dziennikarze postanowili to sprawdzić

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Katarzyna Olubińska i Marcin Sawicki tańczą walca
Katarzyna Olubińska i Marcin Sawicki tańczą walca
wideo 2/5

Do rozpoczęcia sylwestrowych imprez zostało zaledwie kilka godzin. Czy przez tan czas można się nauczyć tańczyć? Nasi dziennikarze Katarzyna Olubińska-Godlewska i Marcin Sawicki podjęli się takiego wyzwania. Jak im poszło? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak szybko można nauczyć się tańczyć?

Za kilka godzin część z nas wyruszy na imprezy lub bale sylwestrowe. Czy przez ten czas można się jeszcze nauczyć podstawowych kroków walca? Nasi dziennikarze - Katarzyna Olubińska-Godlewska i Marcin Sawicki postanowili to sprawdzić. Ich nauczycielem był znany i bardzo ceniony tancerz Robert Kochanek. Warto dodać, że nasi śmiałkowie niewiele mają wspólnego z tańcem. Marcin Sawicki wyznał, że nie tańczy w ogóle. - Lubię tańczyć, muszę powiedzieć, ale nie żebym specjalnie umiała - dodała Katarzyna Olubińska-Godlewska.

Od czego należy zacząć naukę tańca? - Od tego, że partner musi pamiętać, że prowadzi. Partnerka musi się oddać partnerowi - mówił Robert Kochanek, tancerz. - Następnie partner podnosi elegancką ramę. (...) Głowa do góry. Patrzymy na siebie. Spróbujmy zrobić bardzo delikatny krok do przodu. Partner od prawej nogi, partnerka od lewej nogi do tyłu - tłumaczył tancerz.

Czy każdego można nauczyć tańczyć?

- To jest tylko i wyłącznie w głowie, że ja się nie nauczę, stawiam w głowie taką totalną barierę. Jeśli poświęcimy troszeczkę czasu, oddamy się tej muzyce, osobie, która ma tzw. dar przekonywania, uwierzcie mi, to jest wszystko do zrobienia - mówił Robert Kochanek.

Czy naszym dziennikarzom udało się nauczyć podstawowych kroków? Dowiecie się tego z materiału.

Sylwestrowy przyspieszony kurs tańca
Sylwestrowy przyspieszony kurs tańca Nasi dziennikarze uczą się tańczyć. Jak im poszło? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości