Hobby

Rzucił pracę w agencji reklamowej i robi podwodne zdjęcia. "To jest trochę kosmiczny świat"

Hobby

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Marcin Sawicki
Kosmos pod wodą
Kosmos pod wodą Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Adam Sokólski pracował w warszawskiej agencji reklamowej, a jego żona w wydawnictwie. Pewnego dnia para trafiła na Zanzibar, gdzie pomagała przyjaciółce w prowadzeniu hotelu. Małżeństwo tak bardzo zakochało się w wyspie na Oceanie Indyjskim, że postanowiło porzucić dla niej swoje dotychczasowe życie. Adam, jako profesjonalny nurek, spełnia się tam teraz jako podwodny fotograf.

Co kryje się pod wodą?

Adam Sokólski jest nurkiem, który wykonuje niezwykłe podwodne zdjęcia. - To jest trochę kosmiczny świat. (...) Fotografuję rzeczy, które są małe, bardzo małe albo supermałe. Wiele osób nawet nie ma pojęcia, że coś takiego się tam znajduje, bo to są naprawdę malutkie rzeczy - powiedział Sokólski w rozmowie z Marcinem Sawickim z Dzień Dobry TVN.

Choć Adam robi zdjęcia niewielkim obiektom i stworzeniom, to jego pasja niesie ze sobą spore ryzyko.

- Jest gatunek ślimaka, który jest stosunkowo mały, bo ma kilka centymetrów, a jego ukąszenie może być groźne dla człowieka. Oprócz tego są też bardzo małe ośmiornice. Jedna jest w stanie zabić kilka osób. Robiłem zdjęcie czegoś takiego. Piękne stworzenie, naprawdę - podkreślił fotograf.

Podwodna fotografia

Czy z fotografowania podwodnego świata można się utrzymać? - Ciężko. Kiedyś byłem na Filipinach na warsztatach fotografii podwodnej. Tam naszym instruktorem był bardzo doświadczony i znakomity fotograf. On powiedział, że na świecie jest może 10 podwodnych fotografów, którzy żyją z tego, że sprzedają swoje zdjęcia - wyznał Adam Sokólski.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości