Finanse i Praca

Życzenia na pożegnanie z pracy – kiedy je składać? Propozycje życzeń poważnych i śmiesznych

Finanse i Praca

Kobieta odchodząca z pracy

Zmiana pracy lub odejście na emeryturę to dobry czas, żeby pokazać współpracownikom czy szefowi, że wspólne chwile spędzone w firmie były naprawdę miłe. W takich sytuacjach warto złożyć życzenia na pożegnanie z pracy. Czasem dodatkowo kupuje się również prezent lub organizuje przyjęcie, jednak to właśnie piękne kartki okolicznościowe z wyjątkowym cytatem lub wierszykiem zostają zwykle na całe lata. Sprawdź, czego życzyć na pożegnanie z pracy kolegom i koleżankom, a także przełożonemu.

Życzenia na pożegnanie z pracy są wyrazem podziękowania za współpracę i miłym sposobem na jej zakończenie. Ostatni dzień na starym stanowisku jest dla wielu osób dużym przeżyciem, szczególnie, jeśli dalej czekają na nie zupełnie nowe obowiązki lub emerytura. Podsumowanie wspólnych miesięcy i lat codziennego widywania się i spędzania ze sobą czasu powinno przebiegać w miłej i serdecznej atmosferze. Sprawdź, jakie życzenia na pożegnanie kolegi lub koleżanki z pracy będą najlepsze.

Jakie życzenia na pożegnanie z pracy warto składać?

Świetnym sposobem na pożegnanie z współpracownikiem jest przygotowanie małego przyjęcia czy przynajmniej zorganizowanie wspólnego posiłku w firmie. Często zmieniającym pracę lub odchodzącym na emeryturę osobom daje się również drobne prezenty, które mają być symbolem zakończenia pewnego etapu i rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu.

Forma i rodzaj życzeń zależą zazwyczaj od tego, jakie relacje łączą dane osoby. Jeśli w firmie panowała przyjacielska atmosfera i wszyscy byli nie tylko współpracownikami, ale też dobrymi znajomymi, wtedy można pozwolić sobie na nieco luźniejsze życzenia w żartobliwym tonie.

W przypadku międzynarodowych korporacji, w których pracują osoby z różnych krajów świata, świetnym pomysłem może okazać się przygotowanie życzeń w ojczystym języku współpracownika, który zmienia pracę lub odchodzi na emeryturę. Choć oczywiście wymaga to więcej przygotowania i jest nieco bardziej czasochłonne, na pewno będzie wyjątkową pamiątką. Warto napisać życzenia na pożegnanie z pracy po angielsku, francusku, rosyjsku czy chińsku osobom, z którymi łączą nas bliskie relacje.

Oficjalne życzenia na pożegnanie z pracy

„Życzę, aby w nowym miejscu pracy odkryła Pani swoje powołanie, miała szansę wykorzystać swoją kreatywność i aby chodziła Pani do pracy na co dzień z uśmiechem. Mniej godzin za biurkiem, więcej pieniędzy I przyjemności z wykonywanych obowiązków. Wszystkiego dobrego!”

„Proszę przyjąć moje najszczersze życzenia: pomyślności i sukcesów w nowej firmie, spokoju, wyrozumiałości, wspaniałych współpracowników i znalezienia wspólnego języka z nowym przełożonym.”

„Z okazji przejścia na emeryturę, życzę Panu odpoczynku i czasu dla siebie, możliwości zwolnienia tempa, spokoju, wielu okazji do podróżowania i spędzania czasu z rodziną.”

Oficjalne życzenia na zmianę pracy

„Z okazji ostatniego dnia pracy, życzę Ci, abyś miał tylko dobre wspomnienia, a w nowej pracy odnalazł dla siebie swoje miejsce. Dużo sukcesów, mało stresów, cierpliwości i spełnienia w życiu zawodowym.”

„Z okazji odejścia z pracy, dziękujemy za współpracę i przyjacielską atmosferę. Chcemy życzyć Ci wielu wspaniałych chwil w nowym miejscu, satysfakcji z wykonywania swoich obowiązków oraz realizacji wszystkich marzeń zawodowych.”

„Dziękujemy Ci za wspólną pracę nad rozwojem firmy, za Twoją wiedzę, profesjonalizm i doświadczenie, bo to dzięki nim mogliśmy stworzyć tak wiele. Życzymy wszystkiego dobrego na nowym etapie życia, wspaniałych współpracowników i dobrego przełożonego, którzy będą inspirować i zachęcać do działania. Żeby każdy dzień na nowym stanowisku przynosił wyzwania, które będziesz podejmować z uśmiechem na ustach. Wszystkiego najlepszego!”

Śmieszne życzenia na pożegnanie z pracy

„Wspólna praca, fajna sprawa, za cudownie wykonywaną robotę i wspaniałe towarzystwo należą Ci się wielkie brawa, dziękuję Ci serdecznie za owocną pracę, za zaangażowanie, za cierpliwość, mam nadzieję, że odejdą w niepamięć wszelkie trudności, problemy, złość, cieszę się z tych spędzonych wspólnie lat, teraz odpocznij, nie musisz mieć w głowie wszystkich spraw, spotkań czy dat.”

„Emerytura – cudowny czas, wszystko zwalnia tempo, co otacza nas, na wszystkim teraz bardziej skupić się możemy, co u sąsiadów się dzieje, jak na osiedlu życie mija, teraz wszystko wiemy! Strażnikami ulicy nagle się stajemy, z każdym pogadamy, każdemu wszystko powiemy! Z okazji przejścia na emeryturę, życzę Ci, byś łamał stereotypy i był najfajniejszym, najsprawniejszym, najszczęśliwszym i zdobywającym szczyty emerytem!”

Zobacz wideo: Ślijcie życzenia świąteczne dla bliskich na FB DDTVN

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości