Finanse i Praca

Rusza nabór wniosków do programu "Senior plus". Na czym polega i kto może się ubiegać o dofinansowanie?

Finanse i Praca

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Seniorzy

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje o ruszającym naborze wniosków do programu "Senior plus". Ma on zwiększać aktywność uczestnictwa osób starszych w życiu społecznym. Kto i jak może składać wniosek?

Program "Senior plus" - rusza nabór wniosków

Właśnie ruszył nabór wniosków do nowej edycji programu. Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie na utworzenie bądź funkcjonowanie dziennych domów i klubów dla seniorów. 

Seniorzy

Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

- Zachęcam samorządy do składania wniosków o dofinansowanie na utworzenie lub funkcjonowanie dziennych domów i klubów dla seniorów. Budżet przyszłorocznej edycji programu to 60 mln zł - przekazała minister Marlena Maląg.

W Polsce takich placówek działa niemal 1,1 tyś. Ministerstwu zależy na tym, aby ich przybywało. Jak podkreśliła szefowa MRiPS "seniorzy chętnie korzystają z możliwości, jakie daje ten program. Uczestniczą w zajęciach, warsztatach, spędzają wspólnie czas w przyjaznym i bezpiecznym środowisku". 

Jak ubiegać się o dofinansowanie z programu "Senior plus"?

Oferty do programu należy składać do 5 stycznia 2023 roku do godziny 16. Powinny być one w wersji elektronicznej złożone poprzez GOD (Generator Obsługi Dotacji). O dofinansowanie ubiegać się mogą samorządy województw, gminy oraz powiaty. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do 17 marca 2023 roku.

Program umożliwia dofinansowanie projektów rocznych, czyli realizowanych oraz zakończonych w 2023 roku. Maksymalna kwota to 400 tysięcy zł dla dziennych domów i 200 tysięcy zł na utworzenie klubów dla seniorów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN24

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości