Finanse i Praca

Nie satysfakcjonuje mnie moja praca. Jak rozpocząć poszukiwania? Poznaj porady eksperta

Finanse i Praca

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Nowy start zawodowy

Rynek pracy aktualnie jest dość dynamiczny. Niektórzy po wielu latach sukcesów tracą posadę i muszą zacząć od nowa. Inni po latach spędzonych w zaciszu domowym w pieluchach i zadaniach rodzinnych stwierdzają, że teraz jest czas na to, aby postawić na siebie i swoją nową karierę zawodową. A może jest ktoś z Państwa, kto stoi właśnie przed dylematem zmiany pracy, profesji czy branży? Od czego zacząć? Na pytania odpowiedział w Dzień Dobry TVN rekruter Ernest Wencel.

Zmiana pracy. Czat z ekspertem

Nowy start zawodowy

Sytuacja na rynku pracy staje się coraz bardziej dynamiczna. Ścieżka kariery nie jest już tak oczywista, jak kilka lat temu. Dziś częściej decydujemy się na zmiany branży czy pracodawcy. Wiele osób powraca także do wykonywania zawodu po latach przerwy. Choć wiąże się to z obawami, to dobrze przemyślane decyzje mogą pozytywnie wpłynąć na nasze życie.

Praca i finanse

Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Choć zmiany wiążą się zwykle z obawami, odpowiednio przemyślane mogą pozytywnie odmienić nasze życie. Jak rozpocząć poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia? Jak tłumaczy rekruter Ernest Wencel, w tym przypadku warto zastanowić się nad kilkoma elementami.

Jak zmienić pracę?

Po pierwsze należy upewnić się, że nasze doświadczenie pasuje do wymagań pracodawcy. Ważna jest także możliwość udowodnienia, że wykonywane obowiązki wiązały się z sukcesami. Zastanówmy się także, co sprawia, że będziemy pasować do kultury pracy danej organizacji.

Jak powrócić na rynek pracy po dłużej przerwie? Według specjalisty w tym przypadku powinno się wykorzystywać dotychczasowe doświadczenie oraz pokazać swoją motywację, chęci do kontynuowania rozwoju ścieżki zawodowej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości