Materiał promocyjny

Bitwa wodna na łódzkim Manhattanie. "Możemy legalnie, bezpiecznie przywrócić tradycję"

Pogoda na dziś (spons)
Źródło: Dzień Dobry TVN
W Łodzi lany poniedziałek jest hucznie obchodzony. W samym sercu miasta, na tzw. Manhattanie, odbyła się "Pierwsza Łódzka Bitwa Wodna". Gra miejska to świetna forma zabawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. O szczegółach opowiedział w Dzień Dobry TVN Marcin Masłowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Śmigus-dyngus w Łodzi

Łódź jest nowoczesnym miastem, które pokazuje, jak łączyć teraźniejszość z tradycją. Ostatnie lata to czas rozkwitu i wielu przemian w stolicy województwa łódzkiego. Całe ulice odzyskują blask, a zrewitalizowane fabryki zdobywają nowe funkcje. Przestrzeń miejska staje się coraz bardziej zielona i przyjazna.

Ponadto dla mieszkańców organizowane są liczne atrakcje kulturalne i rozrywkowe. Jedną z nich jest specjalna gra miejska związana ze śmigusem-dyngusem. 1 kwietnia na łódzkim Manhattanie odbyła się pierwsza edycja bitwy wodnej.

- To bardzo fajny pomysł Spółdzielni Mieszkaniowej "Śródmieście" i pana Damiana Raczkowskiego. Możemy legalnie, bezpiecznie lać się wodą w śmigusa-dyngusa i przywrócić tę tradycję, która tutaj między tymi blokami, kiedy ja latałem jako dzieciak, była - powiedział Marcin Masłowski z Biura Prasowego UMŁ.

- Nie mieliśmy sprzętu, były wiadra, nabierało się wodę z hydrantu. Teraz mamy szansę świetnie, legalnie bawić się na "Pierwszej Łódzkiej Bitwie Wodnej", na łódzkim Manhattanie, w samym sercu miasta, w samym sercu śródmieścia - podkreślił łodzianin.

Wyjątkowe miejsca w Łodzi

Będąc w Łodzi, można odwiedzić wiele pięknych zakątków, m.in. park Klepacza. Szczególną atrakcją tego miejsca jest cebulica syberyjska, która wczesną wiosną pokrywa trawniki łanami lazurowo-niebieskich kwiatków. Jest to jedyne miejsce w Polsce spośród miejskich parków z tak dużym skupiskiem tych roślin. Obok cebulicy rośnie też inna niebieska roślina - śnieżnik lśniący. Dokładna data zasadzenia tych kwiatów nie jest znana, ale wiadomo, że rosną w tym miejscu dłużej niż od 1945 roku.

W parku im. ks. bp. Michała Klepacza znajduje się również Dąb Fabrykant. To charakterystyczne drzewo miasta Łodzi. Jego potężne i długie konary odchodzą prawie prostopadle od pnia głównego, rozpościerając się poziomo na wysokości około 1,5 m. Obwód dębu przekracza 450 cm. Okaz rośnie w centralnej części parku, w którym są także 23 inne pomnikowe drzewa.

Kolejnym ciekawym miejscem w Łodzi jest tzw. Manhattan, czyli modernistyczne osiedle mieszkaniowe, które powstało w latach 1975-1982. To właśnie tam na trzech ścianach jednego z wieżowców, który ma 24 piętra i ponad 70 m wysokości, namalowano oryginalny, największy w Polsce mural przedstawiający Geralta z Rivii, czyli Wiedźmina. Autorem projektu jest Jakub Rebelka, malarz i twórca komiksów. Nad dziełem pracowało łącznie osiem osób przez ponad dwa tygodnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kuba Wojewódzki zapytał Klaudię El Dursi o seks. Odpowiedziała mu ciętą ripostą

Kuba Wojewódzki zapytał Klaudię El Dursi o seks. Odpowiedziała mu ciętą ripostą

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Rozenek-Majdan nie była na to gotowa. Nagle zaczęła krzyczeć

"Pokonaj mnie, jeśli potrafisz". Rozenek-Majdan nie była na to gotowa. Nagle zaczęła krzyczeć

Horoskop dzienny na czwartek, 18 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na czwartek, 18 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na czwartek, 18 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop dzienny na czwartek, 18 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop na czwartek, 18 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na czwartek, 18 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na czwartek. Jeden ze znaków zodiaku odkryje coś ważnego

Horoskop na czwartek. Jeden ze znaków zodiaku odkryje coś ważnego

Chcesz wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę twarzy? Sprawdź, który kolagen zacząć suplementować
Materiał promocyjny

Chcesz wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę twarzy? Sprawdź, który kolagen zacząć suplementować

Polska mafia obracała potężnymi pieniędzmi. "Każdy miał swój sposób"

Polska mafia obracała potężnymi pieniędzmi. "Każdy miał swój sposób"

Sekret Doroty Wellman wyszedł na jaw. Dawid Woliński wydaje krocie na ubrania. Podał kwotę. Aneta Kręglicka na nagraniu sprzed 35 lat

Sekret Doroty Wellman wyszedł na jaw. Dawid Woliński wydaje krocie na ubrania. Podał kwotę. Aneta Kręglicka na nagraniu sprzed 35 lat

"Milionerzy". Która kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?

"Milionerzy". Która kobieta pilot pokonała samotnie Atlantyk?