Razem z Ukrainą

"Kocham Rosjan, dlatego muszę powiedzieć Wam prawdę". Arnold Schwarzenegger apeluje do Putina

Razem z Ukrainą

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger wykorzystał ogromne zasięgi w sieci i nagrał filmik, w którym próbuje uświadomić Rosjan, czym tak naprawdę jest "operacja specjalna" w Ukrainie. Zestawił kłamstwa propagandy Władimira Putina z realnymi obrazami wojny. Zaapelował do żołnierzy i samego prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Arnold Schwarzenegger głosi prawdę na temat wojny w Ukrainie

W mediach społecznościowych popularność zdobyło dziesięciominutowe nagranie, na którym Arnold Schwarzenegger tłumaczy Rosjanom, dlaczego ich kraj został objęty sankcjami. Aktor podjął się trudnego zadania - próbuje w ten sposób uświadomić obywatelom Federacji Rosyjskiej, że to, co widzą w państwowych przekazach medialnych, jest kłamstwem. Były gubernator Kalifornii zaznaczył, że żywi szczególną sympatię do Rosjan, dlatego też nie akceptuje tego, jaki wpływ na ich życie ma propaganda.

- Kocham Rosjan, dlatego muszę powiedzieć Wam prawdę - napisał pod filmikiem, na którym przemawia. - Zwracam się dzisiaj do was, ponieważ na świecie dzieją się rzeczy, które są przed wami ukrywane. Potworne rzeczy, o których powinniście wiedzieć. Wiem, że wasz rząd powiedział wam, że to jest wojna, która ma zdenazyfikować Ukrainę. Zdenazyfikować Ukrainę? - pytał. - To nieprawda. Ukraina ma prezydenta pochodzenia żydowskiego, troje rodzeństwa jego ojca zostało zamordowanych przez nazistów - powiedział były gubernator Kalifornii. - Ukraina nie zaczęła tej wojny. Nie zrobili tego nacjonaliści czy naziści. To z mocy Kremla ta wojna się rozpoczęła - wyjaśnił.

– Tysiące rosyjskich żołnierzy zginęło – podkreślił. – Olbrzymia ilość rosyjskiego sprzętu wojskowego została zniszczona albo porzucona. Rosyjskie bomby spadające na niewinnych cywilów tak bardzo rozwścieczyły świat, że na wasz kraj nałożono najsurowsze sankcje ekonomiczne w dziejach – dodał.

Arnold Schwarzenegger wie, że karmieni propagandą Rosjanie mogą obwiniać Zachód o nałożone na nich sankcje. Wytłumaczył więc, dlaczego większość państw zdecydowała się na taki krok. Słownie zobrazował tragiczne skutki agresji wojsk Władimira Putina, z którymi przez ostatnie trzy tygodnie mierzą się Ukraińcy.

- Świat odwrócił się od Rosji ze względu na to, co dzieje się w Ukrainie. Całe bloki legły w gruzach po ostrzale rosyjskiej artylerii, w tym szpital dziecięcy i szpital położniczy. Trzy miliony uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych, musiało opuścić swój kraj. A wielu jeszcze szuka sposobu, by się z niego wydostać - słyszymy z ust aktora.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Wojna w Ukrainie. Były gubernator Kalifornii zwraca się do rosyjskich żołnierzy

Część swojego przemówienia Arnold Schwarzenegger poświęcił rosyjskim żołnierzom. Niektórzy z nich również są poniekąd ofiarami wojny w Ukrainie, bowiem Władimir Putin potraktował ich jak mięso armatnie. - Niektórym wmawiano, że będą walczyć przeciwko nazistom, innym, że Ukraińcy przywitają Rosjan jak bohaterów, a jeszcze innym, że jadą tylko na ćwiczenia albo że jadą bronić etnicznych Rosjan mieszkających w Ukrainie. Nic z tych rzeczy nie było prawdą - skomentował aktor.

Gwiazdor amerykańskiego kina, z pochodzenia Austriak, wspomniał też, że jego ojciec walczył w nazistowskiej armii i brał udział w oblężeniu Leningradu. Porównał czasy II wojny światowej do dzisiejszej inwazji na Ukrainę. Zwrócił się wprost do żołnierzy.

– Już znacie sporą część prawdy, o której przed chwilą powiedziałem. Widzieliście to na własne oczy. Nie chcę, żebyście zostali złamani tak jak mój ojciec. To nie jest wojna w obronie Rosji, w której walczyli wasi dziadkowie i pradziadkowie. To nielegalna wojna - skwitował.

Arnold Schwarzenegger apeluje do Władimira Putina

Jak podaje tvn24.pl, Arnold Schwarzenegger zakończył swoje wystąpienie apelem do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Zasugerował, że skoro prezydent Federacji Rosyjskiej sam zaczął tę wojnę, to teraz sam może ją zakończyć. - Ty zacząłeś tę wojnę. Prowadzisz tę wojnę. Możesz zatrzymać tę wojnę - podkreślił aktor. Z Kremla sygnałów o takim scenariuszu wciąż jednak brak.

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę amerykańscy sojusznicy zapowiedzieli, że nad Dniepr trafi kolejnych 800 zestawów do obrony przeciwlotniczej, broń przeciwpancerna i bojowe drony. Zza oceanu płyną też mocne słowa w stronę Rosji i Rosjan - nie tych na Kremlu, ale tych, którzy pod kremlowską władzą muszą żyć.

Więcej newsów z linii frontu w Ukrainie znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: x-news/TVN

Pozostałe wiadomości