Świat

Samotnie przemierza Amerykę. "Nie spodziewałam się takiego zderzenia z rzeczywistością"

Świat

Autor:
Dominika
Czerniszewska
„Czy Ameryka istnieje?”. Nowy projekt fotograficzny
„Czy Ameryka istnieje?”. Nowy projekt fotograficzny Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Magda Lassota przemierza Stany Zjednoczone przerobionym przez siebie minivanem i sprawdza, czy znana nam z książek i filmów Ameryka istnieje. O swoim projekcie i podróży opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

"Czy Ameryka istnieje?" - fotoreportaż

Magda Lassota jest podróżniczką, fotografką i autorką książki "W cieniu Everestu". Obecnie pracuje nad projektem "Czy Ameryka istnieje?", na który poniekąd wpadła, będąc nastolatką. - Wychowywałam się na serialu "Przystanek Alaska" i tam jest ta czołówka, charakterystyczna muzyka i ulicami Cicely przechadza się łoś. Myślę, że jak miałam wtedy kilkanaście lat, to już wiedziałam, że do tej Ameryki muszę pojechać. Muszę sprawdzić, czy ten łoś rzeczywiście będzie się ulicami Alaski przechadzał. Z czasem doszły kolejne pytania - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN.

Kamperem przez Amerykę

Magda po Ameryce porusza się mini camper vanem, który sama przerobiła. Przejechała Kalifornię, Arizonę, kawałek Nevady i Utah. Obecnie jest w Parku Narodowym w Sekwoi. Wybrała samotną podróż, więc najbardziej obawia się noclegów w aucie.

- Staram się w miarę bezpiecznie spać. Mam specjalną aplikację, która mówi, że jeśli podróżujemy camper vanem, to możemy mieszkać np. na parkingach, ziemiach publicznych. Są takie miejsca, w których teoretycznie wiem, że jeśli się zatrzymam, to nic nie powinno mi grozić. Natomiast, jak przyjeżdżam w dane miejsce, to upewniam się, czy nie będę tam sama - mówiła podróżniczka.

Jadąc do Ameryki, Magda Lassota obawiała się też, że kraj nie będzie przypominał tego z książek czy filmów. - Natomiast to jest 110 proc. ona (Ameryka - przyp. red.) istnieje bardziej niż myślałam. Nie spodziewałam się takiego zderzenia z rzeczywistością - podkreśliła.

Podróż Magdy można obserwować w mediach społecznościowych. Fotografka utrzymuję się z Patronite. Auto i życie okazało się droższe niż przypuszczała. Co niesamowitego przeżyła na miejscu? Jakie historie usłyszała? Ile czasu zamierza spędzić w Ameryce? Posłuchaj całej rozmowy z autorką projektu w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości