Świat

Camden Town - ulubiona dzielnica Amy Winehouse. "To kolebka najróżniejszych dziwaków"

Świat

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Anna Senkara
Z Urbanem w Londynie
Z Urbanem w Londynie Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Anna Senkara od lat pokazuje widzom Dzień Dobry TVN różne odsłony Londynu. Tym razem pomógł jej w tym Adrian Urban, który zabrał ją do kolebki najróżniejszych dziwaków. Zobaczcie ulubioną dzielnicę Amy Winehouse, Camden Town.

Vlogi Adriana Urbana

Adrian Urban to polski vloger, który od prawie 20 lat mieszka w Londynie. Odkrywa sekrety brytyjskiej stolicy i dzieli się nimi na swoim kanale na YouTube. Jego filmy obejrzano już ponad 16 mln razy. Choć większość turystów kończy zwiedzanie gdzieś w centrum Londynu, gdzie jest Pałac Buckingham, London Eye, Oxford Street czy sklepy w Soho, Adrian pokazuje oryginalne i mało znane miejsca.

- Przyjechałem pod koniec roku 2005. Zaczynałem na początku na rikszy - to była moja pierwsza praca. To była bardzo dobra szansa, żeby Londyn poznać z innej strony, niż poznają go turyści, jak przyjeżdżają tutaj. (...) Mój kanał to nie jest taki zwykły poradnik, co robić w Londynie, tylko bardziej pokazuję ciekawostki. Takie miejsca, do których turysta nie dojdzie - wyznał Adrian Urban w Dzień Dobry TVN.

Intrygująca dzielnica Londynu

Popularny vloger zabrał Annę Senkarę do Camden Town. To właśnie w tej dzielnicy w latach 90. spotykały się wszystkie subkultury - skini, punki, a później skejci. Przyjeżdżały tam również gwiazdy, a Maryla Rodowicz zdradziła, że to w tamtejszych sklepach kupowała swoje stroje sceniczne. Godnym uwagi miejscami są Camden Market, gdzie za darmo można spróbować wszystkich kuchni świata, a także The Hawley Arms, czyli pub, w którym stałą klientką była Amy Winehouse. Teraz w okolicy baru stoi pomnik piosenkarki, który odsłonili jej rodzice. Nie jest na cokole, a na ziemi - wśród ludzi.

- Generalnie to kolebka najróżniejszych dziwaków. Jak jesteś dziwakiem, przyjeżdżasz do Camden i na pewno coś dla siebie tutaj znajdziesz - stwierdził Adrian Urban w naszym programie.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Anna Senkara

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości