Polska

Zostawiła korporację dla życia w bacówce. "Jest we mnie głód przygody"

Polska

Autor:
Adam
Barabasz
Rzuciła wszystko i zamieszkała w schronisku górskim
Rzuciła wszystko i zamieszkała w schronisku górskim Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady - każdy to zdanie słyszał, ale nie każdy ma w sobie tyle odwagi, by zdobyć się na taki radykalny krok. Podróżniczka Ewa Zwolska, znana w mediach jako Mewa w locie, powiedzenie wzięła na serio i spełniła marzenie, by zatrudnić się w schronisku górskim. Jak wyglądała jej droga do bacówki? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.

Mieszkanie w Bieszczadach

Ewa Zwolska swoją przystań znalazła w Bacówce pod Małą Rawką. Pracę na etacie rzuciła 3 lata temu, a posada w górskim schronisku pojawiła się całkiem niedawno. Kiedy odchodziła z korporacji, jej motywacją była chęć podróżowania, wolności i czerpania z życia garściami.

- Praca w schronisku zawsze była moim marzeniem, które teraz, prawie po trzech latach, udało się zrealizować - powiedziała z dumą Ewa.

Dziś mieszka na poddaszu bacówki i mówi, że jest to najpiękniejszy widok, jaki mogłaby sobie wyobrazić.

Życie w górach

Ewa przyznaje, że jej rodzina przyzwyczaiła się do nietuzinkowego trybu życia. Jednak zamieszkanie w górskim schronisku nie jest jej jedynym szalonym pomysłem. Niedawno przejechała trasę Zakopane-Hel rowerem.

- Cały czas chodzę po górach i jestem cały czas bardzo aktywna - zaznaczyła podróżniczka. - W związku z tym przejechanie tego nie było dla mnie wyzwaniem. Miałam dwa noclegi, za które zapłaciłam i korzystałam z uprzejmości i serdeczności ludzi z Instagrama. Jadąc rowerem, mija się różne miejscowości, więc jedzenie nie jest problemem, ale awaryjnie miałam ze sobą żywność liofilizowaną - wyjaśniała.

Zapytana o przez Agnieszkę Woźniak-Starak o motywację do podróży, odparła bez zastanowienia:

- Jest we mnie głód przygody, jak go nie karmię, to dostaje świra - podsumowała.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości