Zerwali z dawnym życiem i zamieszkali w Zakopanem. "Nikogo tu nie znałam"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Daria Bobak
Przyjechali na chwilę, by zostać w Zakopanem na zawsze
Przyjechali na chwilę, by zostać w Zakopanem na zawsze Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zakopane przyciąga turystów z całej Polski i nie tylko. Bohaterowie reportażu Dzień Dobry TVN również pokochali to miejsce. Do tego stopnia, że zdecydowali się porzucić swoje dotychczasowe miejsca zamieszkania, by osiąść w górach. Jak teraz wygląda ich codzienność?

Z miłości do gór

Anna Zwijacz-Kozica jest przewodnikiem tatrzańskim i pochodzi z Kołobrzegu. - Przeprowadziłam się do Zakopanego dosłownie z dnia na dzień. Nikogo tu nie znałam. Jedyne co, to byłam po rozmowie o pracę tutaj. Pracodawca zapytał mnie, ile czasu potrzebuję, żeby się przeprowadzić z Kołobrzegu do Zakopanego, odpowiedziałam: "Potrzebuję 3 dni". Góry stały się dla mnie najważniejsze - wspominała bohaterka reportażu Dzień Dobry TVN.

Góry

Rzuć wszystko i jedź w polskie góry
Rzuć wszystko i jedź w polskie góryDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Do Zakopanego przeniósł się również aktor Marek Wrona, który jest z Warszawy. - Po studiach wylądowałem w Zakopanem z taką perspektywą, że na rok, [...], to nam się zrobiło 28 lat - powiedział.

Z kolei Hanna Landau przeprowadziła się z Łodzi. - Razem z mężem prowadziliśmy firmę konfekcyjną. Robiliśmy to przez prawie 30 lat, [...], gdzieś tam z tyłu głowy mieliśmy pomysł, żeby tutaj żyć i przyszedł taki dzień, gdzie powiedzieliśmy: "Zmieniamy nasze życie zupełnie". Na stałe mieszkam tu już 3 lata. Prowadzę restaurację, jest to restauracja włoska - tłumaczyła.

Jak wygląda życie w Zakopanem?

- W Zakopanem jest po prostu prościej żyć, łatwiej. Nie jesteśmy zdani na komunikację. Tutaj wszystko można zrobić tak naprawdę "na nogach". Z wadami tutaj jest ciężko. Brak dostępu do morza to jest podstawowy problem Zakopanego, jakiegoś ciepłego morza - zażartował Marek Wrona.

Jak patrzą na nich miejscowi? Czy nauczyli się mówić gwarą? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Daria Bobak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości