Parenting

Z jakich bombek zrezygnować, kiedy mamy małe dzieci? "Fragment plastiku może się wbić w oko"

Parenting

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Dagmara Kowalczyk
Bomb(k)owe Święta
Bomb(k)owe ŚwiętaDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przystrajamy nasze domy, a także choinki kolorowymi i błyszczącymi dekoracjami. Niektóre z nich mogą być niebezpieczne zarówno dla maluchów, jak i dla czworonożnych pupili. Jakich ozdób należy unikać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli - dziennikarka i edukatorka Marta Ludwiczek oraz dr n. wet. Roman Fabisz.

Dekoracje nieodpowiednie dla dzieci

Piękne ozdoby świąteczne bez wątpienia mają walor estetyczny, ale mogą być nieodpowiednie dla dzieci. Jakie bombki choinkowe będą niewskazane dla dzieci? - Bombki nie powinny mieć brokatu. Trudno go zmyć z rąk. Jeśli dziecko zatrze sobie oko takim brokatem, to to może być niebezpieczne. Okuliści zwracają uwagę, że brokat to tak naprawdę fragment plastiku z ostrymi krawędziami. Może się wbić w oko, jeśli dziecko będzie próbowało sobie coś z tego oka wyciągnąć - wskazała Marta Ludwiczek, dziennikarka i edukatorka.

W przypadku naszych kudłatych pupili, powinniśmy unikać ozdób z czekolady. - Czekolada w dużych ilościach jest trucizną dla psa i kota. Mogą nawet zacząć gryźć z papierkiem, bo i wtedy mamy ciało obce - powiedział dr n. wet. Roman Fabisz. - Jeżeli mamy lampki choinkowe pod napięciem 230, to musimy uważać, bo często się zdarza niestety, że psy czy koty przegryzają kable i dochodzi do porażeń prądem - dodał lekarz weterynarii.

Bombki własnoręcznie malowane

W Dzień Dobry TVN Magda Rutkowska, artystka i popularyzatorka twórczości ludowej, pokazała, jak samodzielnie pomalować i ozdobić bombki na choinkę.

- Można dekorować np. farbami akrylowymi. Do tego możemy wykorzystać pędzelki albo szpilki wbite w patyczek. Następnie wybieramy kolor, ustawiamy element centralny, np. kropeczkę i malujemy kolejne elementy. To jest kwestia naszej fantazji, nie ma tutaj ustalonych reguł - wyjaśniła artystka.

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik zmierzyli się z zadaniem i pomalowali swoje bombki. Jak sobie poradzili? Zobacz efekt w materiale wideo.

Bomb(k)owy czas
Bomb(k)owy czas Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości