bombki

  bombki

  Bombki z cekinów pięknie się prezentują i często stanowią efektowną ozdobę choinki. Można je wykonać na wiele sposobów: wszystko zależy od kolorów cekinów, wstążek i koralików, a przede wszystkim – od oczekiwań oraz fantazji. W jaki sposób wykonać tak piękną dekorację? Wbrew pozorom jest to całkiem proste.

  Zazwyczaj choinki ubieramy w kolorowe bombki, lampki, łańcuchy. Co prawda niektórzy idą o krok dalej i wieszają, np. cukierki lub plasterki pomarańczy. A gdyby tak powiesić ekologiczną bombkę? Agnieszka Witkowska w ramach naszego cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak w prosty sposób własnoręcznie ją przygotować.

  Pierwsza zasada obchodzenia się z choinką brzmi: "Nie zjadamy bombek!" Jednak kiedy w domu znajduje się niesforny szkrab, wszystko może się zdarzyć. Dlatego choinka powinna być przygotowana na wszelkie niespodziewane wypadki. Jakie ozdoby zapewnią nam bezpieczeństwo dziecka w kontaktach z Panną Zieloną? O tym w Dzień Dobry TVN ekspertka ds. zabawek i akcesoriów dla dzieci Magdalena Kordaszewska.

  Choinki przystrojone zrobionymi własnoręcznie ozdobami wyglądają uroczo. Jak zatem je przygotować? Jakich materiałów użyć? O tym prowadząca cykl "(Ro)zważmy to..." Katarzyna Bosacka. Dowiedzieliśmy się również, jakie bombki są w tym roku najmodniejsze.

  Polacy są najlepszymi kreatorami bombek na świecie. Nasze bombki wiszą na największych i najbardziej znanych choinkach, m.in. w Watykanie, Białym Domu i Galerii Lafayette w Londynie. W fabryce bombek pod Warszawą bombki zamówił prawnuk Karola Dickensa, autora "Opowieści Wigilijnych" i "Olivera Twista". Przesłał projekty i na ich podstawie powstaje tu cała kolekcja bombek - postaci z bajek Dickensa. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak zostawił swój ślad na jednej z bombek dla prawnuka Dickensa. Jesteśmy ciekawi, w jakim miejscu na świecie i na czyjej choince zawiśnie.

  Agnieszka Jastrzębska zaprasza na wycieczkę! Z okazji Bożego Narodzenia do świątecznie przystrojonego Belwederu zaprosiła nas Pierwsza Dama, Anna Komorowska. Jak Wam się podobają bombki wykonane przez prezydenta? :)