Sylwester z dziećmi. Co zrobić, aby wszyscy dobrze się bawili? Zapytaliśmy o to psycholożkę

20221231-DDTVN-8
Źródło: Dzień Dobry TVN
Sylwester z dziećmi
Sylwester z dziećmi
Horoskop na święta i sylwestra
Horoskop na święta i sylwestra
Zaszalej z paznokciami na święta i sylwestra
Zaszalej z paznokciami na święta i sylwestra
Magda Pieczonka o makijażu na sylwestra
Magda Pieczonka o makijażu na sylwestra
Pomyśl o zwierzętach, odpuść sobie fajerwerki
Pomyśl o zwierzętach, odpuść sobie fajerwerki
Jak tanio i modnie ubrać się na sylwestra?
Jak tanio i modnie ubrać się na sylwestra?
Sylwester z dziećmi też może być udany. Widzów Dzień Dobry TVN przekonywały do tego stanowiska gościnie programu: psycholożka dziecięca Agnieszka Gola, dziennikarka Katarzyna Burzyńska oraz aktorka Maria Konarowska, które już nieraz witały Nowy Rok w towarzystwie najmłodszych. Jak przygotować siebie i dzieci do tego szczególnego wieczoru?

Sylwestrowa noc w towarzystwie dzieci, czy bez?

Ostatni dzień w roku to wyjątkowa okazja do świętowania. Rodzice co roku stają przed decyzją, co tego wieczoru zrobić ze swoimi pociechami. Część dorosłych wybiera pozostanie w domu i wspólną zabawę z maluchami, inni oddają dzieci pod opiekę dziadków lub niań. Gościnie Dzień Dobry TVN opowiedziały o swoim podejściu do zabawy sylwestrowej w towarzystwie najmłodszych. Psycholożka dziecięca Agnieszka Gola podkreśliła, że decyzja zależy od tego, jak zachowuje się nasza pociecha, gdy w domu nie ma jego rodziców.

- To indywidualna kwestia, zależna od tego, jakie poprzednie doświadczenie z innymi opiekunami ma nasze dziecko [...] Pewnie sylwester nie jest zbyt dobrym momentem, by pierwszy raz to testować – przekonywała ekspertka.

Nowy Rok a opieka nad dzieckiem

Katarzyna Burzyńska jest podwójną mamą. Choć przez kilka lat zostawała z maluchami w domu, tegoroczna zabawa sylwestrowa będzie już drugą, którą spędzi w gronie znajomych. Jej pociechy zostaną pod opieką dziadków.

 - My dość długo spędzaliśmy te sylwestry "bez fajerwerków". [...] Poczuliśmy, że one są gotowe i dziadkowie są gotowi, by zrobić to bez lęku – wyjaśniła dziennikarka.

Maria Konarowska z kolei jest mamą 3-letniej Gai, z którą planuje spędzić sylwestra w domu. Aktorka i jej córeczka specjalnie na tę okazje się wystroją, zaplanowały też wspólne zabawy. - Oczywiście planuję spędzać też bez Gai kiedyś sylwestra. [...] Bardzo się cieszę na tego wspólnego, bo to będzie jej pierwszy, który ona będzie mogła jakoś świadomie spędzić – dodała Maria Konarowska.

Psycholożka Agnieszka Gola podkreśliła też, że warto przygotować dziecko na to, jak będzie wyglądał wieczór sylwestrowy, ponieważ najmłodsi czują się pewniej, gdy wiedzą czego się spodziewać. Zdaniem ekspertki zawsze warto rozmawiać z dzieckiem i obserwować jego potrzeby.

- Mamy różne układy nerwowe: są dzieci bardziej wrażliwe i te, które lubią dużo bodźców i świetnie się odnajdują w taki mocno stymulującym dniu. Zdajmy się na własną intuicję: jaki sposób spędzania czasu będzie dla dziecka najbardziej atrakcyjny - stwierdziła psycholożka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/ East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla