Parenting

Rodzinna ucieczka z miasta? Oto propozycje zabaw dla małych miłośników natury

Parenting

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Propozycje zabaw dla małych miłośników natury
Propozycje zabaw dla małych miłośników naturyDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Zabawy na łonie natury pozwalają dziecku odnajdować w sobie cechy odkrywcy i badacza. Aby maluch cieszył się przyrodą, nie potrzebujemy drogich zabawek i gadżetów. Jak zachęcić go do aktywności w terenie? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała ekspertka ds. zabawek Magda Kordaszewska.

Jak zachęcić dziecko do poznawania przyrody?

Dzieci są bardzo kreatywne i ciekawe świata. Aby zapewnić im interesujące atrakcje, nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy na drogie zabawki i gadżety. Wiele ciekawostek czeka na nie m.in. na łonie natury. To właśnie tam maluchy mogą odnaleźć w sobie cechy badacza i odkrywcy.

W studiu Dzień Dobry TVN ekspertka ds. zabawek Magda Kordaszewska, przygotowała propozycje zabaw dla małych miłośników natury. Jak zachęcić pociechę do poznawania przyrody? - W dzieciach jest naturalność i potrzeba wyjścia na dwór, a tam są patyki, kamienie, robaki, piasek - wyjaśnia.

Propozycje zabaw w terenie

Jednym z patentów, które nie wymagają dużych nakładów pieniężnych, jest np. krótkofalówka. - Za pomocą walkie-talkie dzieci mogą bawić się w chowanego lub w podchody - zauważa ekspertka. Rodzice mogą także zainspirować się podręcznikami, w których zawarta jest masa pomysłów np. na organizację leśnego survivalu.

Poradniki ułatwiają też opiekunom zaplanowanie wycieczki za miasto. Specjalny plan umożliwia dobór zabaw odpowiednich do potrzeb i wieku malucha. W podróż warto zabrać też książki encyklopedyczne, dzięki którym dziecko dowie się, jakie zwierzę lub owad żyje w jego bliskim otoczeniu. - Pokażmy im jak szukać takich informacji - podkreśla specjalistka.

W wycieczkowym asortymencie nie powinno zabraknąć zestawu małego turysty. Latarka na baterie, lupa i lornetka jeszcze lepiej pozwolą dziecku poznać otaczającą go przyrodę. - Możemy też się bawić w gry dookoła przyrody - zaznacza Magda Kordaszewska. - Wiedząc więcej możemy jeszcze lepiej przyglądać się tej przestrzeni - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości